Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Dungeons

Go down 
+7
xxxxdexxx
Kagaoni
Lilith
mofe
Saury
Admin
Femina Eques
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
mofe
Felövezett
Felövezett



Hozzászólások száma : 49
Join date : 2012. Aug. 28.

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-28, 02:00

Sziasztok!

Egye-fene, elnézzük Egye Fene! Smile

Jobbulást a picinek!

Üdv: Mofe
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-28, 02:08

maximum majd sokat pipázol MoFe! Smile
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 00:56

Szóval...

Az van, hogy épp az őskáosz határán járunk, tehát ideje összedugni a fejünket. A guildből egyre többen kapnak rá a dungikra, és fokozódik az érdeklődés Fraktál iránt is, részben a havi achi miatt, részben, mert a lassabban haladók - később kezdők is felfejlődnek arra a szintre, amiről már elhiszik, hogy ők is mehetnek Fraktálba.

DUNGI - ez egyre kaotikusabb lesz. Első kísérletünk az állandó csapatok kialakítására kudarcos volt, de nem kéne lemondanunk erről a lehetőségről. A GW-ben el tudtuk fogadtatni, hogy az előszervezés az elsődleges party kreálási módszer, és értették, hogy a játékban történő ötletelés csak másodlagos lehet, illetve természetes módon kétesélyes. Ebben a játékban pedig ötleteléssel van tele a chat. Ez vált a alapvető szervezési formává, és az ember három dolog közül választhat:

1. Belép a játékba és várja, hogy elhangozzék egy dungi neve, amely dungi vagy kell neki, vagy nem árthat, vagy tökmindegy - megvan az esti első program.
2. Belép az ember, és elkezd csinálni valamit. Mindegy mit, lehet ez valami a napi achiért, térképészet, nyersanyagfarm (valamilyen céllal), WvW, Pvp, akármi. Jön az áradat a chaten, mire rossz szájízzel bár, de abbahagyja, amit csinál, végül is "guild érdek".
3. Lófülét hagyja abba, amit csinál, hiszen azért lépett be, hogy azt csinálja, cserébe lelkifurdalása lesz mindvégig, amíg az összes dungi csoport el nem tűnik a dungik mélyén.

Továbbá: az alli tekintetében nagyon fontos, hogy alapvetően a nagyobb létszámigényű feladatok megoldására szövetkeztünk, spontán dungi csoport kialakítása csak másodlagos-harmadlagos célként szerepelt a szövetség létrehozásánál. Képzeljük el, ha nem csak a guilden belüli megnövekedett dungi igényeket kell kielégíteni, hanem rájön erre még 60-80 további játékos igénye is. Egyetlen perc nyugalom sem lesz, ráadásul egy csomó sértődés lesz a guildek között.

Az világos, hogy miután a az Orr beli templom runok jelentőségét nem fogja fel mindenki, a WvW-ben pedig fel kéne fedezni, hogy mi abban a jó, ami egy-két sétalövöldözés alkalmával nem megy, a legtöbb ember számára az lesz kézenfekvő, hogy dungiba keres partnereket az alliban. Ezt azonban valahogy kézben kell tartani, mert be fogunk golyózni.

Fraktál

Baromira lemaradtunk Fraktállal. Egyrészt sem az ascended, sem az infusion nem általános motiváló erő addig, amíg az előbbi többletszolgáltatása elhanyagolható, a második pedig önmagáért való, mert amit tud, arra csak Fraktálban van szükség. A "mélyebb" szinteken előforduló jobb drop sem falrengető, pénzt máshogyan is lehet csinálni. Sokan (én is) csak a havi achihoz szükséges Fraktál mennyiséget tolták, amihez nem kellett előbbre lépni, a már ismert rétegek ismétlése tökéletesen megfelelt a célnak. Fraktál időigényes! Ha három rétegenként lehet visszatérni a kezdőhelyre, esetleg kiszállni (de akkor borul a csapat), akkor nemigen jut másra idő aznap este, ha az ember csak az esti műszakban játszik. Dombiékat rendkívüli módon visszafogta az, hogy állandóan bevettek (vagy kénytelenek voltak bevenni) alacsonyabb szintű fraktálosokat, így ők hiába tolták ezerrel (akár 30. szinten is lehetnének már), nem jutottak előrébb. Ez lényegesen most sem változik, mert a vegyes csapatot felemás módon díjazza a patch után is a játék, a magasabb szintű ez után sem fog szintet lépni. Tehát káosz ez is.

Mit tehetünk?

A - Majd csak lesz valahogy...

B - Kíséreljük meg valahogy keretek közé foglalni a dungikat és Fraktált is.

C - Alli szinten is beszélni kell ezekről a dolgokról.

Én az A megoldást elvetném, szét fogja szedni a guildet és az allit egyaránt.

Amit meg kell oldani:

- Kezdők segítése

A személyes sztorikban kitűnően segíthetik egymást a még fejlődő játékosok is, ehhez nem kell tiszt. Akkor azonban már nem árt, amikor egyáltalán be kell vezetni az újonnan felfejlődőket a dungik világába. A story modok akár ki is hagyhatók ezen a szinten, hiszen, ha valakinek már megvan az adott story a csapatban, akkor mindenki mehet expo-ra.

- Dungeon Master achi

Ehhez végig kéne mennünk az összes dungi minden módján. Nagy feladat, de erre valószínűleg lehetne érdeklődőket találni, valószínűleg több csapatra valót is. Addig nem lépünk a következőre, amíg egy dungi minden módjával nem készültünk el.

- Állandó token csapatok

A bankom tele van tokenekkel, amiket összeadva már régen dungi armorom lehetne, de nem lehet összeadni ezeket. Gondolom, ezzel nem (sem) vagyok egyedül. Valami racionalitást be kéne vinni a dologba Smile De miután mással is érdemes és szórakoztató foglalkozni a játékban, valami rendszer kéne ehhez is, például kijelölt esték, amikor akár háromszor-négyszer is visszamegyünk ugyanoda, hogy gyűljön a token, máskor viszont nyugi van, lehet lelkifurdalás nélkül egyébbel foglalkozni.

- Fraktál

Hagyni kell Dombiékat elhúzni, legyen egy olyan csapatunk, ami a lehető legtovább jut Fraktálban. A többiek megint csak megkísérelhetnek állandó csapatokat összehozni. Az előbbre jutást azonban mindaddig hátráltatni fogja a jutalmazási rendszer, amíg Anet nem oldja meg, hogy mindenki a sajátjának megfelelő szintet ugorhassa. Merthogy jönnek föl a később kezdők-lassabban haladók, és ők is karnak majd menni, nekik is elkél a segítség.

Lehet-e itt valamiféle racionális rendet összehozni? Smile

Salute
Nibindar



A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-30, 04:18-kor.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 01:26

sajnos a fórumon szervezés nem megy annyira, mint anno GW1-ben - az emberek kevésbé aktívak fórumon - ebből az következik, hogy a játékon belül káosz lesz, ha valaki valamire szeretne embereket találni.
sajnos az sem működik, hogy állandó csapatokat alkossunk, pl minden kedden TA, mert ha nem jön össze az 5 ember, akkor csak ácsorog ott 4 ember órákig, ahelyett, hogy az értékes játékidőt kihasználná.
most, hogy a fractalra a maxos szintre lehet menni, kicsit jobb lesz a helyzet, mert nem szenvednek hátrányt azok, akik előrébb tartanak, csak a 10-es szinten bejövő agony korlátozza le az infusionnal nem rendelkezú játékosokat - viszont laurelből mindenki egy hónap alatt hozzájuthat egy infusionos ékszerhez - szóval én azt ajánlom a magasabb fractalra vágyóknak, hogy hajtsanak rá egy infusionos ékszerre...
amúgy az elhúzott fractálosokkal egyetértek, én pl még csak lvl7-es vagyok, de már több mint 500 relicem összejött, annyiszor csináltam meg az alacsonyabb szinteket.

Dungik: az elmúlt időben többször mentem a BEG-es dungicsapattal, és fogok is a jövőben: ugyanis lehet tőlük tanulni, nem is keveset... tegnap a TA 3 exp útját 1,5 óra alatt csináltuk meg, úgy, hogy volt közben 10-15 perc szünet, amíg az egyik játékos helyére egy újat kerestünk.

Az ARMY egy nagyon jó, barátságos, szuperliberális guild, azonban ennek megvan a hátránya is: mivel mindenki azt csinál, amit csak akar, emiatt nagyon kevés hatékony összeszokott csapat alakul ki. Én javaslom mindenkinek, hogy álljon be hetente legalább egyszer egy másik guild összeszokott csapatába, és tanuljon - én most ezt fogom tenni, mert nagyon fontos nekem, hogy a heti 2x3 óra biztos játékidőmet mivel töltöm - eddig hiába szerveztem a fórumon bármilyen programot előre, a vége mindig az volt, hogy az utolsó embereket a játékon belül kellett összefogdosni, ráadásul mivel tapasztalatlanok vagyunk, 3-4x annyi idő alatt csinálunk meg egy feladatot, mint akik tapasztaltabbak benne.

A fractalban látok jövőt, mert ott kezd kialakulni egy kemény tapasztalt mag, de a dungikban a Cof path1-2-őn kívül még nem láttam rutinos csapatot guilden belül. Én megpróbálom kézbevenni a TA-t, illetve majd az AC-t is. A tegnapi TA után látok esélyt arra, hogy megtanítsak másokat is a trükkökre, de az AC-nél még nekem is meg kell tanulnom azokat.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 02:19

Én ebből most kihúzom magam, mert én nem igazán kedvelem a dungeon-öket, valahogy nagy nehezen egyszer biztos végigfutom mindet az achik miatt, viszont ahonnan szükségem lenne tokenre, azokkal korábban csak csalódásom volt (Arah, TA), ráadásul nem is "sláger" dungeon-ök. Pl. CoF-ra előbb összejön 3 csapat, mint Arahra egy.

Ally-val nem szívesen mennék, mert félek attól, hogy én bénázok és miattam nem tudnak végigcsinálni egy pályát.

A Fractallal nekem is az a bajom, hogy nem találnék abban örömet, hogy naponta tolom, inkább csak döcögök hátul a havi miatt. Van már majdnem 400 relicem, de mit érek velük? Az ascended cuccok annyira nem vonzanak, az infusion sem. Egy dolognak látom tán értelmét: a skill pont vásárlást, a legendaryhoz szükséges Mystic Clover miatt...

Én úgy vagyok egyébként a dungival, hogy amatőr játékosnak érzem magam, van lassan két 80-as karim, nagyon szeretem őket, ráadásul úgy, ahogy vannak. De nem tudom, hogy ahogy összeraktam, az jó-e, hogy csoportban is megállja-e a helyét (a mesmernek pl. szinte nincs védelme, én a távolság megtartásával és a folyamatos elmozgással kompenzálom az armor hiányát, cserébe elég durva a dps-em, pláne hogy 50% feletti a CC-je), hogy milyen szerepet kell betöltsön egy csopiban, hogy jó utility és elit skilleket használok-e, tehát hogy a saját ízlésemnek összeállított build megfelel-e a csoport elvárásainak is. Mert ha nem, akkor egyértelműen csak hátráltatni fogom a csoportot, ami frusztrálja őket is (még akkor is, ha ezt nem mutatják). Ebből guilden belül - legalábbis mióta Yikáék elmentek - nem volt még gondom, toleráns volt mindig a csapat ha bénáztam, vagy nem találtam meg a helyem egy adott szituációban. Viszont emellett az is igaz, hogy a szabadidőm is szűkös, ami viszont van, azt a játék élvezésével szeretném eltölteni, tehát nem marad időm arra, hogy buildeket keresgéljek, próbálgassak, vagyis hogy egyáltalán el tudjam dönteni, hogy amit csináltam, az jó-e vagy sem. Ezért inkább el sem indulok a nagyokkal dungiba, maradok annál, hogy ha kell a havihoz a fraktál, összeszervezek Pehellyel közösen egy vidám, de pusztán műkedvelő, alacsony szintű fractal csoportot, letoljuk a 7 töredéket és elfelejtjük arra a hónapra ezt a fajta játékmódot.

Pehelyről (a feleségemről) egyébként tudom, hogy neki pl. a gyerek mellett annyi ideje nincs, hogy eldöntse, az eléjét milyen irányba statolja, ezért vannak máig zöld ruhái. Smile
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 04:35

én a rangeremet a mai napig full magic findes zöld armorral használom, és még sehol nem volt vele gondom - van exotic is, de azt csak WvW-nél használom.
A buildezés egyéni - szerintem a GW2 olyan rugalmas, hogy elviseli az amatőrizmust, nem kellenek olyan kihegyezett buildek, mint annó GW-ben. én egyetlen egy dolgot látok fontosnak, hogy traitekben ne olyan skillekre gyúrjon rá az ember, amiket nem is használ - ha ott sikerül összehozni egy olyan buildet, amiben semmi nem felesleges, már jó a builded
Amiért ezt mondom, az azért van, mert nem szabad attól félni, hogy valaki amatőrnek néz - smikor először voltam Arahban a BEG-el, képesek voltak velem újra végigfutni egy részt, csak, hogy meg tudjam jegyezni az útvonalat, soha nem voltak türelmetlenek, mindig mindent elmagyaráztak - méghozzá olyan szinten, hogy itt tedd passzívra a peted, itt balra húzódva fuss, stb...
pont azért vagyunk velük szövetségben, mert normális a hozzáállásuk a játékhoz, tehát nem kell attól félni, hogy noobozni fognak, hanem megtanítanak mindenre - én azt mondom, ha már létrehoztuk ezt a szövetséget, akkor használjuk is ki, minden szinten!
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 04:55

Nyilván nem azért vagyunk itt, hogy másoktól hasra essünk. A "tapasztalatot" mindenki a leírásokból és youtube videókból szedi, valamint gyakorol.

A dungi azért népszerű játékmód, mert jól látható célja van, ugyanakkor begyakorolható, amitől az embernek az az érzése támad, hogy ő "tud" játszani. Hogy ki "tud" játszani, az kizárólag váratlan helyzetekben állapítható meg, minden más lényegében a lecke felmondása, ami persze koncentrációt, "jelenlétet" is igényel, és feltételezi az "anyag" ismeretét. Számos egyéb lehetőség is akad a játékban, ami egyébként úgy épül fel, hogy egy armor nem armor, bármilyen jól nézzen is ki. Hamarosan a dungi armor és fegyver számítanak majd alapnak, és a figyelem a Mystic Forge felé fordul majd. Fedezzük fel a lehetőségeket, és hívjuk fel rájuk a figyelmet.

Ha a guildben káosz kezd kialakulni, tegyünk rendet. A megengedő vezetési stílus elsősorban a memberek iránti tiszteletet jelenti, és nem egyenlő a hülyeséggel meg a szabadossággal. Közösen meghatározott irányok kellenek közös döntések alapján, és tervszerű végrehajtás. Az nem irány, hogy mindenki menjen máshová képezni magát. A helyzet adott - megoldások kellenek.

Az például megoldás lehet, hogy néhány tiszt vagy member (és akkor ez hozhat előléptetést is akár) elvállal egy-két dungeont, amiben úgy kiképezi magát, hogy azt át is tudja adni.

CoF ezek szerint rendben van, TA path 1-et ezerszer csináltuk, ha nem variálunk, az futható 20 perc alatt, és megvan az armor annak, akinek az kell. Ha Mokhra viszi AC-t, az jó, három dungival megvagyunk. Én nekiállok Caudecus's Manornak, az már négy. Marad három, amit el kéne vállalni, és Arah, ami külön tészta. Annak semmi értelme, hogy a 32 féle dungeon futási lehetőség mindegyikében vérprofi legyen mindenki. Ha pedig kialakul, hogy ki melyikhez ért, ki lehet (és kell is) jelölni heti egy napot arra a dungira, és ott más is megtanulhatja, amit kell. De az megint elmebeteg lenne, ha a következő években bárki valamelyik dungiba menne, akkor a "felelősnek" ugrania kell. Emlékezzünk a régi igazságra: "Az offi nem a minipeted".

A Fórumon történő szervezést meg kell honosítanunk, egyébként nem lesz egy perc nyugtunk sem, és a káosz annak sem jó, aki gerjeszti. Ha az előszervezés ellenére sem jön össze valami, akkor lehet mást csinálni, illetve az allihoz fordulni. Nem vagyunk gyerekek, akik nem tudnak mással játszani, ha eltört a favonat.

Még mindig a játék elején vagyunk, millió új content és egyéb fejlesztés várható. Kár lenne, ha már most belefulladnánk Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 06:25

Én szeretem a dungikat, amíg jelentenek kihívást, s megfelelő motivációt adnak!

Most jelenleg a Fractal magasabb szintjei vannak kiszemelve, elértük a lvl 10-et s újabb kihívást kaptunk. (pl agony)
Ezért nem untat mert folyamatosan oda kell tennünk magunkat, s a jutalom is megfelelő.

Egyéb dungik-ban a cof exp. ig jutottunk, de tovább is tervezünk menni.

Első exp. dungink az AC exp part1 volt 45. szinten, mert hát be lehet menni Smile
Egyenesen szívás volt kb az 1/2 jutottunk el, volt aki több hétre abba is hagyta a játékot.
De nem adtuk fel, nem a dungit hibáztattuk hanem magunkba kerestük a hibát.
Utánajártunk a dungi buktatóinak videókat néztünk, s buildeket állítottunk össze.
S végül megcsináltuk!

Ilyen hozzáállással vettük az eddigi akadályokat.

Ebben "munka" van sokan mondják, én nem tekintem annak, hanem egy megoldandó feladványnak Smile

S mint tudjuk a nehéz munkának édes a gyümölcse Smile
Számomra katartikus élmény mikor sikerül egy nehéz feladványt megoldani, remélem mások is értik hogy miről beszélek.

A buildelés fontosságával csak magamat ismételgetem. (persze erre vannak kik legyintenek)
Egy csapat el tud viselni 1-2 olyan karaktert is kiknek a buildje nem épp a legmegfelelőbb. Bocsánat ha ezzel valakit megsértek.
De teljesen más ha az egész csapatnak összeállított jól működő buildje van. A kombó buildekről nem is szólva Smile

Ha valakinek segítség kell írjon rám szívesen segítek, akár egy jól működő build összeállításában is.
Hisz célunk közös Smile Mindenki érezze jól magát!

Harkon
Vissza az elejére Go down
Gladius
Felövezett
Felövezett
Gladius


Hozzászólások száma : 77
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Tartózkodási hely : Szeged

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 12:11

Én szívesen vállalom Arah story-t és mindhárom explore path-t. A story-t már lenyomtam, nem nehéz, az explore nehézségben a CoF p1-2-höz hasonló. A legnehezeb bejutni az instába, onnantól már bele lehet tanulni.

Üdv: Gladius
Vissza az elejére Go down
mofe
Felövezett
Felövezett



Hozzászólások száma : 49
Join date : 2012. Aug. 28.

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 20:39

Sziasztok!

Akkor megragadom az alkalmat és kiírom ismét:

Péntek, vagy szombat este 20.00-ra keresek jelentkezőket CoF story módra!
Szívesen fogadok necrora vonatkozó buildeket is. Smile

Várom a jelentkezőket!

Üdv: Mofe
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 20:43

Én két megoldást látok kivitelezhetőnek.

Készítünk leírásokat dungeonokhoz. Ezzel időt spórolhatunk azok számára kik nem tudnak időt szánni a dungeonok megismerésére.

Legyenek "dungeon mesterek" kik segítségét lehet kérni az adott instával való megismerkedéshez. Bemutató körök szervezése, melyekben a többiek megismerkednek a dungeon türkjeivel.

Csak ideig-óráig működik az a megoldás, hogy valaki egy dungeonbe folyamatosan viszi a különböző csapatokat.
Mivel mindenki különböző időben jut el odáig, hogy "na most teljesíteni kell az adott dungeont".

A token farmolo csapatoknak meg érdemes fix 5 fővel rendelkezni. S adott időpontokat megbeszélni amire mindannyian tudnak számolni, s úgy tudják a programjukat szervezni. Ha valakinek tényleg kellenek azok a tokenek akkor komolyan tudja ezt venni.

Fractal leírását befejezem. És segítséget azoknak akiknek erre szükségük van. Majd kitalálok rá egy fix időpontot.

Harkon
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-30, 21:25

Harkon írta:
Készítünk leírásokat dungeonokhoz. Ezzel időt spórolhatunk azok számára kik nem tudnak időt szánni a dungeonok megismerésére.

Legyenek "dungeon mesterek" kik segítségét lehet kérni az adott instával való megismerkedéshez. Bemutató körök szervezése, melyekben a többiek megismerkednek a dungeon türkjeivel.

Szóról szóra! Ehhez keresünk társakat a tisztikarból és az aktívabb játékosok közül. Tegnap megbeszéltem Alendornnal, hogy nekiállunk CM-nak, és ha Arah is jó kezekbe került, akkor már tényleg csak három dungi maradt. Az Arah teambe jelentkezem, ha kell ember. Ha már van valamilyen elképzelés a buildre és felszerelésre, akkor azt összerakom.

A leírásokhoz fel lehet használni a wikin már fellelhető anyagot, amit ki kell egészíteni a személyes tapasztalatokkal. Egyetlen megoldás sem végleges, erről gondoskodik az Arenanet a nerfjeivel, tehát mindegyik dungi-elméletet szinten kell tartani. Információként felhasználható olyasmi is, amit más guilddel vagy puggal futva tanul az ember, ez természetes. Elképzelhető, hogy minden "path"-nak van optimális megoldása, ami konkrét csapatbuildet jelent - kitűnő lenne, ha ezt minden esetben meg tudnánk adni. Ugyanakkor a fejlesztők azt ígérték, hogy bármely formáció alkalmas minden feladat megoldására - ezt egy alkalommal ki is próbáltuk valami dungiban 5 rangerrel -, tehát az általános alapelvek mentén is sikerülnie kell a dolognak.

A token-farm legjobb módszere az állandó csapat! Ezt első pillanattól szorgalmaztuk ugyan, de amikor elkezdtük, még kétirányú volt a tagság dungikhoz való viszonya. Egyrészt voltak, akik azonnal nekivágtak, amint lehetett, másrészt sokan - talán a kezdeti megdöbbentő tapasztalatok miatt - eltolták az egészet lvl80 utánra. Miután most már "beért" ez a tábor is, tömegigény keletkezett a dungikra, tehát most kell lépnünk.

A leírásokat - a többi témához hasonlóan - itt gyűjtjük a Fórumon, és fokozatosan kerülnek majd ki a blog megfelelő rovatába, ahogy elkészülnek a fotóanyaggal ellátott, szerkesztett verziók, amiket később lehet majd frissíteni, ahogy változik a játék.

És, hogy ne titokban történjen a dolog, meg oda is figyeljenek rá a guildben, a blogon szánunk ennek egy indító cikket. Valószínűleg el is leszünk ezzel a projekttel nyár elejéig, amikor is jöhet a következő Öttusa (amelyhez záró időpontnak javasolnám május 10-ét, az ARMY születésnapját) Smile

PS: GW-sek bizonyára emlékeznek DoA-ra. Obsi tankra épülő balanced teammel 4-6 óra volt, de amint bejött a Glaiveway (alap team-build: imbagon+panic mesmer+UA monk+HB monk+4 Glaive, akár másodlagos ritu spammer, és ennek variációi), ha nem is döntöttünk rekordot, de megfelelő számú pipafk-kal együtt is megvolt másfél-két óra alatt az egész. Bár lennének itt is ehhez hasonló megoldások!

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-31, 06:44

mofe írta:
Péntek, vagy szombat este 20.00-ra keresek jelentkezőket CoF story módra!

Uh, a mai este szinte már biztos, hogy nem jön össze, elhúzódó túlóra miatt. A szombat elvileg mehet, de függ a WvW helyzettől is, mert a ciklus első napján kell állásokat foglalni, és nem tudni még, milyen kemény ellenfeleket kapunk és mozdul-e az alli. Kétesélyes Sad

N
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-31, 07:31

Üdvözletem!

Én már most szeretném jelezni, hogy a fentebb említett mind két lehetséges megoldásban (leírások, "dungeon-mester"), vagy bármi más jövőbeni ötletben, rám számíthattok.

Nagy szerencsémre ebben a gildben sokan, lelkes amatőrként játszanak, ahogyan én is. Így sokszor mentünk úgy fraktálba hogy nem léptünk szintet, "naésakkormivan!". Sigi volt még hasonlóképpen kezdeményező játékos, hozzátéve az örökös vidámságát és jóindulatát. Ha a teljesítmény lett volna a cél már ő is scale 30-on állna alsó hangon. Végigolvasva a hozzászólásokat, talán annyi a hozzátenni valóm, hogy amikor zsoltival és pehellyel mentünk fraktálba, bár nem volt a legrövidebb emlékeim szerint, de mindenképpen kellemes időtöltés volt számomra, sokat poénkodtunk. Sajnálnám, ha ezután nem élvezhetném a társaságukat mert a kezdeti tapasztalatok negatív felhanggal végződtek. Sőt akárkivel mentem le eddig, senkivel sem volt gond mert nem azért mentünk, hogy SC. 8 assa és húú 1 óra alatt pengén 20 fraktálszintet lépjünk. Én már túl vagyok azon, hogy taposómalmot csinálok abból aminek ki kellene kapcsolnia esténként, köszi de nem, (ezért sem vagyok hajlandó pl. farmoli, elég volt annó a gw1-ben). De ettől még a tény a tény, nem mindegy, hogy ugyan az 1 óra vagy 3...N, amikor az idő sajnos esténkén véges. Az egyik cél az lenne, hogy megismerkedjenek a guild tagok a bildelés szépségeivel, és megtapasztalják ennek áldásos ajándékát. Ha, máshogyan nem az itteni leírások alapján próbálnának valami hasonlót megvalósítani.

A gond valóban az, hogy akik most fraktálba mennének, vagy nagyon sietnek (nem tudni hova), és ha nincs csapat ennek hangot is adnak, vagy nem mernek jelentkezni mert "áá én béna kezdő vagyok, nem akarok beégni". Ezt kell formába önteni, mert valóban kezd kaotikus lenni néha a guild-cset emiatt, és rossz szájízt okozhat olyanoknak is akik tényleg segíteni akarnak, de ott és akkor mást csinálnak éppen. A bild és a gear fontos valóban és az AMRY-TS is! Tessék használni azoknak akik nem használják, ha más nem "hallgatózásra". Én igyekszem minél több leírást készíteni az elementalistának (most útban van kettő is, csak még a tesztek hiányoznak).

Sajnos a dungi armorok skinjei eldöntötték, hogy melyik dungi "vagány" és melyik "béna", pedig mind nagyon jó és élvezetes, és kellő kihívás van bennük. Ám van ami kedvenc, és van nem annyira tetsző is, szerintem mindenki tudna most mondani egyet-kettőt. Ennek a csapatszintű megoldása szerintem csak itt a fórum keretei között oldható meg. Remélhetőleg még többen fogják a fórumot használni emiatt. Főleg a token farmereknek lenne nagyon hasznos ez a fórum.

Az AC, és CM dungikat (p1-3) annó kb. 2 hónapja már 1 .5 óra alatt tudtuk teljesíteni harkon - spota kollégákkal karöltve, fel kell eleveníteni őket és már készítem is a leírásokat.

Arah exp-be nagyon szeretnék már eljutni, ha lenne idegenvezető, akkor jelezném, máris van egy ember a csapatában Smile.

Üdv : dombi


A hozzászólást Mr Irdatlan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-31, 23:12-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-31, 20:29

Egy igen fontos dologra hívnám fel a figyelmet mivel én is tegnap szembesültem.
A januári 28. frissítésben a következő szerepel:

"Javítottunk egy bugot, ami miatt a lények nem váltak sérthetetlenné [invulnerable] azok számára a játékosok számára, akiket nem tudtak elérni."

Tehát, ha a lény nem tud téged támadni, akkor te sem fogod tudni!

Elég sok dungeon türknek ez volt a lényege!
pl: Fractal mocsár boss, Dredge jobb kerék stb...

Harkon


A hozzászólást Harkon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-31, 23:02-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-31, 22:44

igen, ezt akartam is írni, hogy az AC path 1-nél már nem működik a lépcsőről öljük meg a bosst - egy partyhalálba került, amikor ezzel szembesültünk...
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-01-31, 23:46

Mr. Irdatlanhoz csatlakozva.

Nekem is azért kedves (és szerencse) az ARMY, mert jól érezhetem magam benne, ugyanakkor csodákra is képes, amikor összekapja magát. Ez a kettő simán megfér együtt, ettől emberi a társaság már hetedik éve (május 10-e: szülinap Smile ). A káoszt kell elkerülnünk, ami egy casual játékban nem is könnyű. Ezért vagyunk guild, és nem egy véletlenszerűen verbuválódott katyvasz. Nincsenek "minőségibb" cselekvési formák, bármilyen forma minőségi, amennyiben valakinek örömet okoz, az aktívabbak pedig kialakíthatnak valamifajta rendszert, amihez lehet csatlakozni vagy figyelmen kívül hagyni. Ha viszont ez nincs, akkor figyelmen kívül hagyni sem lehet semmit Smile Mindig is megvolt bennünk az erő ahhoz, hogy magunk hozzunk létre értékeket, mint ahogy ahhoz is, hogy a mások által létrehozottakat alkotó módon használjuk fel. Mindig azt kell keresnünk, ami összetart és biztosítja a továbblépés lehetőségét - így, együtt a kettőt.

A Fórumot akkor fogják többen használni, ha megéri. Önmagában nagyon keveseknek éri meg (néhányunknak mindenképpen!), ezért érdemes kereteket teremteni a fórumhasználathoz is. Egy ilyen lehet a dungikhoz kapcsolódó projekt, amennyiben megtaláljuk a helyes irányokat. Keresgéljünk... Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-03, 23:19

Sziasztok!

ma este 20.30-tól ismét TA exp mód - mivel a múltkori futamból kiderült, hogy a futás részt nem mindenki szereti, megpróbálunk valami kompromisszumos runokat csinálni, csak az azt jelenti, hogy kb 40-50 perc egy menet a 20-30 perc helyett...
megpróbálok ma időt keríteni a TA 3 szakaszának leírásához - de van egy rossz hírem: ott van egy rész ami mindenképp futós, mert hallhatatlan, azonnal ölő méhecskék támadnak a csapatra (kb úgy, mint a halak a víz alatti fractalban... szóval gyakorolni kell a futást, mert bár szégyen, de sok időt spórol Smile Lehet, hogy ma a guardianommal megyek, hogy tudjak mindenkinek boonokat adni...

várom a jelentkezőket:

1.: Mokhra
2.: MoFe 21.30-ig (1, max 2 path)
3.: Nibi
4.: ...
5.: ...

üdv
Mokhra


A hozzászólást Mokhra összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-04, 05:02-kor.
Vissza az elejére Go down
mofe
Felövezett
Felövezett



Hozzászólások száma : 49
Join date : 2012. Aug. 28.

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-04, 03:55

Sziasztok!

Ha nem lesz meg a csapat, akkor jelentkezek.
Azért nem írom fixre, mert max 21.30-ig érek rá.

Üdv: Mofe

ui.: a méhecskés részt megcsináltuk szombaton. Smile
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-04, 04:50

Elvben összejöhet, majd igyekszem. Nekem nem gond a futás, sőt... Fussunk csak, ahol lehet Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-05, 02:17

Sziasztok!

úgy alakult, hogy ma este is tudok játszani - van kedve esetleg valamelyik fractal veterán embernek levinni scale 10+ -os fractál-ba - van +5 agony resistancem, és tudok TS-en hallgatni.

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-05, 06:06

Üdv
Ma este a mi csaptunk teljes létszámmal van.
De szerintem találsz rá vállalkozó szellemű egyéneket.
Harkon
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-05, 06:10

ok - akkor inkább szervezet TA-t Smile

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
lesliefox
Tanítvány
Tanítvány



Hozzászólások száma : 4
Join date : 2013. Jan. 31.

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: ARAH   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-05, 20:24

Sziasztok!

Keresnék ma délutánra embereket ARAH-ba a victory or death questet megcsinálni olyan 5-6 körül írjatok rám Smile akit érdekel


Leslie Fox

ID:lesliefox.7163
Vissza az elejére Go down
Edorn
Tanítvány
Tanítvány
Edorn


Hozzászólások száma : 3
Join date : 2013. Feb. 05.

Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime2013-02-05, 20:47

Leslie Fox: Már egy ideje én is meg szeretném csinálni. Igyekszem fent lenni 17:00-18:00 körül. Remélem összejön elég ember és végig tudunk menni rajta...

(Eronar Diaras.1923)
Vissza az elejére Go down
http://blog.darkrpg.hu
Ajánlott tartalom





Dungeons - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dungeons   Dungeons - Page 5 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dungeons
Vissza az elejére 
5 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Guild Wars 2 :: PvE témák-
Ugrás: