Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Hogyan működik?

Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2012-08-27, 21:33

Üdv!

A crafting egy új játékmód a GW világában, ha valaki nem találkozott más játékban ilyesmivel, akkor aztán igazán új. Hogyan érdemes hozzáfogni? Arányaiban mennyi időt igényel egy elfogadható mértékű előrehaladás? És általában: hogy néz ki maga a folyamat?

Hogy látjátok ezeket?

Itt egy angol nyelvű igen részletes ismertető a craftingról, nagyjából másfél napi olvasnivalóval: GW2 Crafting Guide. Ezen az oldalon pedig, más hasznos dolgok mellett, teljekörű receptgyűjtemény található: GW2codex

Ez biztosan segíteni fog eligazodni, de semmi sem értékesebb a személyes tapasztalatnál, úgyhogy ez sem helyettesíti a ti meglátásaitokat.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-01-18, 07:38

Üdvözletem!

Megkésve bár de törve nem Smile íme az általam korábban (tavaly) megígért leírás a craftinghoz. Remélem nem lesz túl bonyolult, próbáltam a lehető legérthetőbben logikailag leírni azt, ahogyan ezt én megértettem, nem kevés tanulópénzt megfizetve.

Egyenlőre az itt leírtak a fegyverek, páncélok és az ékszerek készítésére igazak, mert a szakács mesterséget még nem kezdtem el.

Szerintem a craftingnál amire leginkább oda kell figyelni, hogy sohase gyárts le több félkész terméket és hozzávaló insigniát annál, mint ami a következő szinthez kell. Kicsit fejszámolós a dolog, de sok alapanyagot meg lehet így menteni a kukától. De mi is az a „következő szint” egy szakmánál:

A metódus a következő: 400 crafting szint (innentől: crf.lvl.) az elérhető maximum, ezen belül 25 crafting szintenként (crf.lvl.) ugrik a legyártott fegyver, páncél, ékszer, szintje is (innentől: item lvl.). Az első gyártható szint a 10-es item lvl., és ez 5-ösével ugrik minden 25 crf.lvl. után, így 375-nél (25 crf. lvl. * 15 item lvl. szintlépés = 375. crf.lvl.) már 80-as itemeket tudunk megalkotni. Így a „következő szint” mindig 25 crf. lvl.! A rendszer úgy van megalkotva, hogy ha közeledünk egy 25-ös gyártási periódus felső határához, már nem kapunk majd annyi XP-t mint annak az elején. Így még jobban oda kell figyelnünk arra mennyi alapanyagot használunk fel, mert ott már nem fogunk XP-t kani a félkész termékek legyártásáért , ill. az insigniák legyártásáért sem.

Legyártható item minőség jelzők: Fine , Masterwork, Rare, Exotic.

Az itemek minőség besorolása úgy történik, ahogyan a legyártható insigniák fejlődnek a 25 lvl.-s gyártási periódusban. A 7 legyártható insignia a következő módon osztódik fel: 3; 4; majd mind a 7 egyszerre, ennek már súlyozott nyersanyag költsége is van. Gyakorlatban ez annyit tesz:

crf.lvl. 0-25; 3 insignia. Item minőség: Fine,
crf.lvl. 25-50; további 4 insignia. Item minőség: Fine,
crf.lvl. 50-75; mind az eddigi 7 (3+4) insignia. Item minőség: Masterwork.

Megj.: a fenti példában a crf.lvl. 75 után ismétlődően 25-ös lvl. periódusokban folytatódik tovább, egészen a crf.lvl 375-ig.

Elérve a 375. szintet már nem tudunk tovább kísérletezni, így a mestertől kénytelenek vagyunk megvenni a tudást, recept formájában. Így crf.lvl. 375. és 400. között Rare minőség besorolású itemeket tudunk legyártani, ezen insigniáknak már erősen súlyozott nyersanyag szükséglete van. A 400. szinten tudunk Exotic tárgyakat gyártani az ehhez szükséges recepteket szintén a mestertől lehet megvenni.

A legjobban úgy lehet fejlődni, ha új tárgyat alkotunk, nem pedig az azonos tárgyak másolásával. Vegyük például a páncélgyártást, de vehetnénk mást is ugyan az a metódus mindenhol. Az új itemek megalkotása egy páncélnál nem csak az jelent, hogy új páncélrészt készítünk, hanem jelenti azt is, hogy ugyan annak a páncélrésznek egy, az előzőnél különböző insigniával történő legyártását is. (pl: nem powert, hanem precisiont kovácsolunk egy újabb mellvértbe). Több szakmánál lehet rúnát, valamint különféle boost-ereket (ital, kristály) elkészíteni, ezek mind segítenek ahhoz, hogy hamarabb túljussunk egy 25-ös gyártási perióduson, és így ne fogyjon ki az alapanyag készletünk.

Mindezek után itt egy átfogó táblázat a legyártható exotic insigniákról páncélokhoz, fegyverekhez, ékszerekhez. Az attribútumok közül az (E) jelzésű, mint kiemelt (elsődleges) attribútum szerepel. Ami azt jelenti számszakilag, hogy ha a páncél gyártásnál mind a hat páncélrészt azonos insigniával látjuk el, akkor az elsődleges attribútumnál 315 pont érhető, el míg a másodlagos attribútumoknál ez csupán 224. Kivétel: Explorer.


Insignia elnevezés; Elsődleges – Másodlagos attribútumok; Rere material (fegyver, páncél készítés) / Drágakő szükséglet (ékszerkészítésnél).

Berserker: (E) Power, - Precision, Critical Damage. Rm:5 Vial of Powerful Blood / Ruby Orb
Knight: (E)Toughness, - Power, Precision,. Rm: 5 Armored Scale / Emerald Orb
Valkyre: (E) Power, - Critical Damage, Vitality. Rm: 5 Vicious fang / Beryl Orb
Cleric: (E) Healing Power, - Power, Toughness. Rm: 5 Elaborate Totem / Sapphire Orb
Rampager. (E) Precision, - Power, Condition Damage. Rm: 5 Powerful Venom Sac / Coral Orb
Carrion: (E) Condition damage, - Power, Vitality. Rm: 5 ancient bone / Chrysocola Orb
Explorer: Power, Precision, Magic Find. Rm: 5 Vicious Claw / Ophal Orb
Apothecary: (E) Healing Power, - Toughness, Condition Damage. Rm: 30 Kraka Shell
Giver's: (E)Toughness, - Healing Power, Boon Duration. Rm: 10 Flavless Snowflake / Passion Flowers

Megj: a Giver's insigniánál, a fegyvereknél az attribútumok a következők szerint változnak: Precision, Vitality, Condition duration.
Megj: minden exotic insigniához kellenei fog ezeken felül 5 Glob of Ectoplasm (röviden ektó Smile ) is.

Amikor ezeket az adatokat elkezdtem összeszedni akkor még nagyon sok wiki oldalt kellett átnyálazni. Mire elkészültem már megvan a
Gw2 Wikin az összegző és számszerűsített táblázat ami egészen jól használható.
Remélem érthető volt, ha bárkinek kérdése van nyugodtan forduljon hozzám kérdésével.

Üdv: dombi


A hozzászólást Mr Irdatlan összesen 11 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-06-11, 21:06-kor.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-01-18, 08:23

Ezt megint nagyon köszönjük Irdatlanságodnak! Smile Amint elvégezzük, amit az öttusa kapcsán kell, szépen nekiállunk a különféle leírásokat közölni a blogon, és ez biztosan közöttük lesz.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-03-07, 22:25

Sziasztok!

Tegnap úgygondoltam, hogy fejlődjön a kicsi charr cat tehát fölhúzok egy craftingot. A chef re esett a választás, az NPC akinél igényelni kell a mesterség megszerzését már az elején megjegyezte, hogy vigyázzak mert ez a legpénzigényesebb mesterség a játékban. Ezzel nem teljesen értek egyet mert oké hogy vizet, sót, cukrot kell venni (10db 80bronz a masterchefnél) de ez az egyetlen oylan craft aminek az alapanyagai nem ütköznek a többiével, tehát 2db 80-as karakter során annyi alapanyag tud fölhalmozódni ilyenekből, hogy szinte nem is kell venni. (ha valaki ügyes!, nekem mégis 3g-m ráment és kifogytam a vajból)
Na de! Ez nemcsak alapanyagban különbözik a többi craft tól de a fejlődési stílusa is teljesen más. Elkezdtem nézegetni miket is lehet csinálni:dyek, ingredientsek(összetevők), stb.
Szóval csináltam néhány összetevőt (kb.5 db) és sikerült vele 3 szintet lépni a mesterségben!
Egyértelművé vált, hogy amit csinálok nemjó. Ekkor Mazsoláék tanácsolták hogy nézzek körbe youtubon. Megnéztem vagy 3 videót mire ezt találtam:



A csávó egyértelműen leír benne mindent, hogy mit érdemes csinálni, és tényleg! fejlődtem vele rendesen és ha valaki ügyesebb nálam, mégcsak 3g-be SE kerül ez a craft.
Azzal a kijelentéssel, hogy öszvisz 1 óra az egész, nem értek egyet, mert sok volt a TP-hez rohangálás Very Happy
Szóval nekem ez a videó sokat segített, várom véleményeteket, hozzászólásaitokat, remélem segítettem Smile , ha valami nem világos nyugodtan lehet kérdezni.

Üdv!
Mano a mesterszakás Razz
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-03-08, 01:35

Köszönjük, Mano, ez nagyon király! Én olyan lusta vagyok a craftoláshoz, mint a föld, talán ez rávesz, hogy végre nekiálljak. Meg aztán az nagyon hiányzik, hogy magamnak tudjak összeállítani armorokat, rúna- és ékszerszetteket, nem beszélve a sütikről Smile.

N.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-03-11, 20:48

Köszi Manó. Én ennek egy sokkal rosszabb minőségű és recsegve beszélős verzióját találtam meg, még a napokban is jegyzeteltem belőle, hogy mit és mikortól kell gyártani, de teljesen nem tudtam kivenni a szavakat. De ez a videó bár tartalmában ugyan az, mégis minőségi változás ahhoz képest. Köszi szépen, hamarosan hozzá is látok, mert már csak ez a szakma van hátra, és egy életre letudtam ezt az unalmas karaftolás dolgot.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-03-11, 21:34

Legmélyebb tiszteletem mindazoknak, akik valamennyi szakmát kitolták! Nekem az elsőhöz sincs türelmem, de talán ez a videó megnyitja nálam a zsilipet Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime2013-05-30, 07:59

Le kell vetkeznem a lustaságomat! Most érzem, mennyire jól jönne maxos szakma, amikor szembesülök azzal, hogy az általam kinézett Mystic Forge-os fegyverek összetevői milyen drágák. Nyilvánvalóan drágák az alapanyagok is, persze, de farmolással sok minden összegyűjthető, a többi pedig a mesteren múlik. Nem beszélve arról, milyen sok lusta van még a játékban rajtam kívül. Összefoglaló nevük: Piac Cool

N.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Hogyan működik? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hogyan működik?   Hogyan működik? I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Hogyan működik?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hogyan leszünk (ebben is) hősök?
» Hogyan adjak át egy soulbound skint egy másik karakternek?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Guild Wars 2 :: Mesterségek - Crafting-
Ugrás: