Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
xxxxdexxx
Tanítvány
Tanítvány
xxxxdexxx


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2012. Nov. 09.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-18, 05:32

Először a GW2 Journal weboldalán tettem fel a kérdést, hogy 'Van-e a karakterednek saját története?'

Szerintem az összes szerepjáték arról szól, hogy valaki más bőrébe csöppenünk, aki nem mi vagyunk. És vannak sokan, akik nem elégszenek meg a karakter külső jegyeinek megalkotásával, és a képviselt karakterük tulajdonságai sem maradnak meg foszlányokban, hanem leírják és kidolgozzák őket.

Remélem, hogy a véleményemmel és a GW2 történelme körüli tevékenységemmel nem vagyok egyedül, és vannak még mások is, akik rendelkeznek kisebb-nagyobb terjedelmű írással a karakterükről, vagy egyéb tyriai történetekről. Nekik hoznám létre ezt a topicot Smile

Néhány novellát egyébként a GW2 Variance fórumán is olvashatunk, amik között akadnak elég jó írások.


Ide várnám tehát azokat az érdeklődőket, akik benne vannak a prózai mókázásban; akik szívesen megosztanák az írásukat másokkal, esetleg véleményüket mások írásairól, vagy érdekli őket az írás, de még nem próbálkoztak vele és csak az unszolásra várnak Smile Továbbá megvitathatjuk az Anet történelem-alkotói munkásságát; azt, ami tetszik benne, és azt, ami nem.

Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-18, 12:15

Kitűnő ötlet! Szabaduljanak el a billentyűzetek! Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-18, 18:07

Nekem minden karakteremnek megvan a maga kis tortenete, de sajnos nem tudom szepen megfogalmazva leirni, ha kapok karakterlapot (MAGUS-ost pl) Ott szepen kitom tolteni mi a rossz mi a jo tulajdonsag honnan hova tartok main story mellett, de leirni ertelmes osszefuggo mondatokba nem megy :c
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-18, 21:46

Miután Nibindar időutazóként érkezett a 250 évvel ezelőtti események kellős közepéből, előtörténete is régebbről való. A történet - sok egyébbel együtt - megörökíttetett 2010 telén:
Ranger blog

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
xxxxdexxx
Tanítvány
Tanítvány
xxxxdexxx


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2012. Nov. 09.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-19, 05:43

Ááá, ez jó Very Happy Ilyeneket szeretnék sokat ide Very Happy

Ez egy méltó előtörténet, de úgy érzem, hogy 'Nibindar kalandjai' címen több történet is beleférne Smile

Tetszett, ahogy összekapcsoltad a főhőst a két útitárssal. A pónilovakkal bajban voltam, sajnos nem ismertem őket korábbról, mint GW-s faj.

Másoktól is várok ilyeneket, illetve egyszer, ha elkészül(nek), én is megosztom a sajátjaimat. Smile



UPDATE: Két játék között ráakadtam a Napi Ascaloni Híradó cikkeire és az apróhirdetésekre is. Nagyon jók Very Happy Ezzel én is megpróbálkozom majd!
Vissza az elejére Go down
xxxxdexxx
Tanítvány
Tanítvány
xxxxdexxx


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2012. Nov. 09.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2012-11-19, 21:04

Amalla írta:
Nekem minden karakteremnek megvan a maga kis tortenete, de sajnos nem tudom szepen megfogalmazva leirni, ha kapok karakterlapot (MAGUS-ost pl) Ott szepen kitom tolteni mi a rossz mi a jo tulajdonsag honnan hova tartok main story mellett, de leirni ertelmes osszefuggo mondatokba nem megy :c

És ha leírnád egy MAGUS-os karakterlapra, akkor már lenne egy csomó jellemvonásod egy karakterről. Ha megcsinálod ezt még két-három karakterrel, akkor már csak egy egyszerű sztori kell, egy egyszerű helyszínnel, és 2-3 oldalas történeteket tudsz vele írni Smile

Gyakorolni kell, aztán sok-sok oldal után már csak úgy jön Smile
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2013-01-03, 01:14

xxxxdexxx írta:
A pónilovakkal bajban voltam, sajnos nem ismertem őket korábbról, mint GW-s faj.

Stone Scale Kirin, a GW nekró "pónilova" éppen ágaskodik, azaz varázslatra készül.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Stone_10

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
xxxxdexxx
Tanítvány
Tanítvány
xxxxdexxx


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2012. Nov. 09.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2013-01-06, 01:54

És ilyenekkel a GW2-ben is lehet találkozni? Mert nekem még nem sikerült - egyébként most már teljes a kép a történetet illetően. Smile

Ami még a témához illik: a saját 'kis' története(i)m [pl. abból vannak a fajleírások novellarészletei] eléggé darabosak még, olyan, mintha egy nagy szüret előtt lennék, és csak csipegetném a finomabbnál finomabb szőlőszemeket... De egyszer talán az is elkészül Very Happy
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2013-01-06, 05:57

Kirin nincs a GW2-ben. Vagy egyelőre, hiszen Canthán honos, ami egy másik földrész, mi pedig Tyriát járjuk, vagy kiirtottuk az összeset még a GW-ben Smile

És ha már elkottyantottuk: igen, hamarosan jönnek a fajleírások a blogra. Xaddew valami egészen egyedit alkot ezen a téren (is) Smile.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
xxxxdexxx
Tanítvány
Tanítvány
xxxxdexxx


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2012. Nov. 09.

Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime2013-01-06, 07:14

Őőőő, én nem mondtam semmit! A kutyám gépelt!!! :DD
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom Empty
TémanyitásTárgy: Re: Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom   Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Előtörténetek, avagy minden, ami irodalom
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Minden eladó...
» Commendation, avagy pár ezüstért mit kaphatunk!
» Kartográfia avagy a felfedezés öröme (?)
» Ugra-bugra, avagy vista és jumping puzzle
» Infused veszélyei, avagy hogy ne veszíts sok sok aranyat!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Off-topic :: Szösszenetek-
Ugrás: