Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Egyszer volt, hol nem volt...

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-08-27, 01:37

Hogyan találtál rá a Guild Warsra? Mi fogott meg benne? Emlékezetes pillanatok a játék elejéről. Nagy pillanatok a játékban. Vagy bármi, ami eszedbe jut a múltból.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-09-10, 19:25

Egy barátom mutatta a játékot (akkor már jó ideje ismertem Mokhrát, de meglepő módon nem ő volt az Smile, és egy vidám szombat délutánt töltöttem egy monkkal pre-searing Ascalon-ban. Akkor még nem volt netem otthon, és miután megköszöntem a játékot, azt mondtam, hogy ez egy jó kis játék, de nem játszanék vele folyamatosan.
Majd pár hónapra rá lett net otthon, és egy másik barátom, akit viszont Mokhra vonzott be, de megúnta, nekem adta az accját. Azóta eltelt öt év Smile
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-09-11, 01:14

A feleségemmel, Sauryval, sokat játszottunk (Settlers 2, AoE 2, Warcraft 2, Starcraft, Baldur's Gate, Diablo 1-2, Dungeon Keeper, Shogun Total War...), de mindig szerettünk volna együtt játszani, nem pedig felváltva, egymásnak drukkolva a gép ellen. Ezért kipróbáltunk egy ingyenes MMO-t, a Silkroadot. El is bíbelődtünk volna vele, de a telített szerverek megnehezítették a belépést, így szétnéztünk a fizetősök között, hogy van-e valamilyen ésszerű megoldás, mert havidíjat nem akartunk vállalni. Így jött a GW, előbb egy account, majd még kettő. Tulajdonképpen döbbenetes, hogy annyira elkapott minket, mint amennyire Smile Azelőtt rendszeres vásárlója-olvasója voltam a játékmagazinoknak, mióta van a GW, abszolút nem érdekel, hogy alakul a többi játék sorsa. Pedig mennyire vártam annak idején a 3. Diablot vagy a Starcraft 2-t bounce

Salute
Nibindar


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-01-15, 23:46-kor.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-10-01, 20:54

Még anno 2006-ban, haverom mutatta a játékot. Átjött és hozta magával a bontatlan dobozt. Kibontottuk aktiváltuk, majd kezdtem egy necromancert. Eleinte nem nagyon fogott meg a játék, majd 1 hét után megtetszett s ottragadtam. Úgy 2009-ben Eye of the north kivégzése után el is adtam annak a haveromnak az accountom. Majd most 2012-ben vásároltam vissza, de sajnos a karakterem nem volt már meg. Azért hiányzik nagyon, sok időt öltem bele. BTW én is vártam a starcraft 2-öt meg a Diablo 3-mat, de most hogy kipróbáltam mindkettőt, nem fogott meg.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-11-22, 04:21

Üdv!

Ez eszembe jutott Smile

Már két-három napja botladoztunk Pre Searingben Sauryval, és én még mindig nem tudtam, hogy miért van az a palást egyes játékosokon, amikor az interneten rátaláltunk az ARMY akkori honlapjára. Azt hiszem a honlap alapján döntöttük el, hogy oda kérünk felvételt. Jelentkeztünk a Fórumon annak rendje és módja szerint, fel is vettek, lett palástunk Smile De a guild tagság megmaradt a "sziasztok-szia" szinten, miután éppen az idő tájt senkinek sem volt karaktere Pre-ben. Kettecskén játszadoztunk hát, és annyira megszerettük azt a rombolás előtti vidéket, hogy nem is nagyon akaródzott otthagyni. Azért csak eluntuk úgy lvl 9 körül, és egy nagy elhatározással megcsináltuk a záróquestet, ami átdob a "Post"-ba (ha kijössze Pre Searingből, ugyanazzal a karakterrel már nem mehetsz vissza, de indíthatsz másikat).

Azonnal megbántuk. Annyira rusnya volt az új világ, hogy egészen elkedvetlenedtünk. Némileg vidítóan hatott, hogy már mindenféle festéket lehetett vásárolni, meg új armort (messze volt az még a későbbi elitektől), de az a sivárság valami katasztrofális volt.

Csinálgattuk a questeket, mígnem egyszer elakadtunk, ötödikre sem sikerült élve megúszni a Garfazz Bloodfang nevezetű charr boss-szal való találkozást. Éppen akkor kérdezte Milo (volt offi) a guildchaten, hogy nem kéne-e segítség valakinek, mi meg nagy lélegzetet véve beírtuk, hogy ööö..., ha nincs más dolga.

Jött Milo, és mi akkor láttunk először élő guildtagot, s mindjárt egy officert. Dervish-sel jött, azt nagyon megcsodáltuk. Aztán sokat nem babrált a dologgal, el is indultunk. Kicsit aggódtunk, hogy nem lesz-e baj, de mondta, hogy nem halhatunk meg, Dunkoro megvéd minket. Akkor figyeltünk fel a haverjára (nyilván annak kellett lennie, hiszen vele jött...), a sebhelyes arcú monkra, akiről csak később tudtuk meg, hogy egy "hero", tehát NPC. A quest pillanatok alatt véget ért, mert Milo valami gyorsítóval előreszáguldott, és a charrok, amiken mi korábban húsz perc alatt verekedtük át magunkat, hogy eljussunk a bossig, úgy dőltek az út két oldalán, mint féldisznók az ólban. Garfazz is csak annyit tudott kinyögni, hogy "XP", és már feküdt is. Milo pedig hálálkodásaink közepette elköszönt és ment a dolgára.

Mi még játszottunk egy darabig, majd elhatároztuk, hogy tovább lépünk eggyel az ismerkedésben: meglátogatjuk a Guild Hallt.

A GW-ben, bárhol voltál, nyitottad a guild panelt, rátoltál az "Enter Guild Hall" gombra, és ott teremtél a guilded otthonában. Így történt velünk is, és azonmód földbe gyökerezett a lábunk. A GH-ban ugyanis éppen tüzijáték volt, sosem láttunk ilyet korábban. Amikor azt először látod, csodaszámba megy ám! Felmentünk egy széles lépcsősoron, a sarokban egy láda állt (azt is akkor láttuk először), körülötte 4-5 guildtag mozdulatlanul. Úgy tűnt, áhítattal figyelik a csodát. Köszöntünk, aztán körbeszaladtunk, hogy több oldalról is lássuk a színes szikrákat, pillangókat. Lenyűgöző élmény volt, és elég soká is tartott, hogy valóban elvarázsoljon bennünket. Aztán elköszöntünk, mentünk aludni.

Másnap este 10 felé már készültünk a tűzijátékra. Miután előző este is 10 körül mentünk be a GH-ba, úgy gondoltuk, hogy ez minden este van, éppen tízkor, nyilván így búcsúzik a guild az aznapi küzdelmektől...

Persze nem volt, és nem volt a következő este sem. Akkor már megkérdeztünk valakit, aki elmondta, hogy mi a tűzijáték valójában. Később eljutottunk ez első missionig, amihez pár failed próbálkozás után újra segítséget kértünk (nem tudtuk még, hogy van wiki). Jött Air Nuhknom, és negyed óra múlva megvolt a mission. Mi pedig belekerültünk a guild vérkeringésébe.

Ennek úgy öt esztendeje, és mi azóta is benne keringünk Smile

Ui.: A GW2 nyitás előtt pár nappal arrafelé vitt az utam, ahol Garfazz lakik. Elhevert az első nyílvesszőtől. Nem tudom, hallotta-e, amikor beszóltam neki: "Megmondtam, hogy visszajövök!!!" Very Happy
Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Saury
Tanítvány
Tanítvány
Saury


Hozzászólások száma : 24
Join date : 2012. Aug. 26.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-12-14, 23:55

Ha már nosztalgia...

A GW-ben volt olyan esemény, mely során hozzá lehetett jutni esküvői ruhákhoz Smile Úgyhogy egy hirtelen ötlettől vezérelve Nibindar és én a játékban is összeházasodtunk. Íme a képek:

Egyszer volt, hol nem volt... 315539263148485_171522592877622_4037226_n_www.kepfeltoltes.hu_

Egyszer volt, hol nem volt... 1027456907148485_171522602877621_4783762_n_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
http://www.emlekirat.hu
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2012-12-15, 00:11

Röviden: I love you

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-01, 19:55

Sziasztok!

Jóval korábban kellett volna írni e posztot, de aki késik, az nem múlik.
GW-t az öcsémtől kaptam ajándékba, ő egy gyűjtői verziót vásárolt, fejhallgatóval és zenei CD-vel együtt. A játék nem tetszett neki, jobban lenyűgözte a WoW világa. A fejhallgatót megtartva megvált a játéktól.
A telepítés után létrehoztam egy mesmert, amivel nem tudtam mit kezdeni. Aztán még 3 karaktert, ezekre nem emlékszem már, de töröltem később az összeset. Megmaradtam a necronál, ez volt az első, amivel átértem az új világba. Nibiékhez hasonlóan nekem sem tetszett a leégett táj, elég nyomasztó volt. Menet közben csatlakoztam véletlenül egy német guildhez, ahonnan ki is dobtak nemsokára. Ugyanis hiányos a nyelvtudásom. Aztán, ha jól emlékszem, az ASZU-ban debütáltam, de onnan hamarosan magamtól léptem ki. Elég sok volt a trágár beszéd, ami nem tetszett. Alkalmi guildtagságok után egy missionhoz kértem segítséget a "világcsatornán". Éppen Mokhra jelentkezett a könyörgésemre. Elvégeztük a feladatot, elköszönt. Ekkor kezdtem keresgélni guild után, ahol jól érezhetem magam mindig. Sokáig olvasgattam a BEG és az ARMY oldalát, a tagok adatait, egyéb bejegyzéseket. Majd naphosszat csak utóbbin időztem, a folyamatosan ismétlődő zene bevéste magát a szürkeállományomba (ezt jó lenne újra hallani!).
Sokáig Elder-rel hadakoztam, mígnem Ricsi hatására (Forosi Greenleaf, guild-alapító) világra jött kedvenc rangerem. Innentől már csak vele játszottam, legyilkolva mindenkit az összes világban, s az összes térkép-kiszögellésben megpihenve (NM és HM).
Fantasztikusak voltak a dungeon-partik, VQ-ek, ráadásul fejhallgatóban poénáradatok tették még színesebbé az élményt.
Menet közben sajnos el kellett mennie Zyax-nak és Forosinak, de lett helyettük Nibindar, Saury, s maradt Mokhra, Mofe, és még jó páran (akik közül szerintem nem ismerek fel senkit sem :-( ).
Itt megjegyzésként beszúrom, hogy elhagytam a csapatot, ennek oka kizárólag bennem keresendő, ez viszont nem publikus téma. Mindenesetre nem vagyok rá büszke, de bevallom.
Volt íze, hangulata a bandázásnak. Szeretném újra megtalálni ezt az érzést GW2-ben is.
Bár homlok-hanyatt más a világ ebben, a hangulat lehet ugyanaz.
Köszönettel a "meghallgatásért":
Vissza az elejére Go down
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-01, 19:57

Jah, és ha már nosztalgia, akkor......
http://www.guildwars.com/events/ingame/canthannewyear/
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-02, 01:49

Ez mekkora, Elder!!! Elfelejtettem volna - na, so... Sad Nagy ász a a celestial token, nem beszélve az idei celestial miniről. Találkozunk a Broadwalk-on Smile

Az idei celestial mini egy snake.

Egyszer volt, hol nem volt... Celest10

És egy nosztalgia kép ide, amolyan "érettségi kép". Tavaly nyáron veselkedtem neki egyedül (herokkal) a Slever's Exile HM-nek, hogy lenyomjam Duncant - ez akár vizsgafélének is tekinthető. Ez a HM menet hiányzott a GWAMM-omhoz. Tovább tartott három óránál, és elfogyott vagy hetven Honeycomb, hogy az egész csapat HP-ját folyamatosan +10%-on tartsam. A kép a heroim munkáját dicséri, ők pakolták a spiriteket ilyen szép alakzatba az észak-nyugati barlang legtávolabbi szögletébe Smile

Egyszer volt, hol nem volt... Gw037-10

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-04, 12:18

Sziasztok!

Egy alkalommal valamelyötök kérdezte, mi lehetett az ős-honlapba ágyazott zene.
Nos, megtaláltam. Csak videóként tudtam feltenni Youtube-ra.
https://www.youtube.com/watch?v=8s781M6hr4Q

Üdv:
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-04, 21:26

Nem tudom megnézni, aszongya privát videó Smile
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-04, 21:38

ha jól emlékszem valamelyik star wars játék zenéje volt - Zyax még az előző fórumon leírta, hogy melyik, de az sajnos az egyik pillanatról a másikra eltűnt Sad
Vissza az elejére Go down
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-05, 02:25

A Republic Commando volt az. A feltelepítet játék Music könyvtárában található, uw1.ogg a fájl neve.
A videó hozzáférését módosítottam. Csak azene a lényeg, a képek egykori screenshot-ok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-05, 02:42

dejó - ott a karim, amikor még csak részben volt meg az obsi armorom Very Happy
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-05, 03:34

Atyaég! Micsoda nevek: Dizzy, Nightling, Mefry The Mage, Gege, Meshun, Dina A Kecses, Mr. Kopj Le, Lady, Zyax... És akik most is velünk vannak Smile Nagyon jó lett Elder!

Frissítve: Mefry azóta megérkezett Smile

Salute
Nibindar


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-02-24, 08:08-kor.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-05, 04:12

jaja - a kemény mag Very Happy
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-05, 07:09

Vissza az elejére Go down
Gladius
Felövezett
Felövezett
Gladius


Hozzászólások száma : 77
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Tartózkodási hely : Szeged

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-07, 01:08

Én 2006 augusztusában olvastam először a GW-ról, egy balatoni nyaralás során. A júliusi vagy augusztusi PC Guru-ban lévő teszt alapján lett kedvem játszani vele, amikor hazamentem, meg is vettem a Factions-t. Az első karim egy ranger/monk volt, bár már nem is tudom, hogy miért rangert csináltam, mert mindenféle rpg-ben előtte és utána is csak melee karim volt Smile. Utána csináltam egy warrior/necrot pve-re és egy warrior/assasint pvpre. A rangerrel elég messzire jutottam a mission-ök terén, de utána ráuntam, mert elég hamar szétszedett az utolsó boss az egyik mission-ben, és 3-4 run után ráuntam. Utána csak farmoltam az alapanyagokat egy páncélszetthez a rangernek és a pve warrimnak, valamint a reput húztam a luxoniaknak és pvp-ztem (a pvp nekem jobban tetszik a GW1-ben, mint a 2-ben, bár néha zavaró, hogy a ranger nem tud mozgás közben lőni). Később abbahagytam egy ideig a GW-t, és inkább WoW-oztam, és egyébb offline és online játékkal voltam el. Viszont már az első GW2-ős trailernél megfogadtam, hogy megveszem, és mindent kifarmolok benne Smile (végre lehet norn karit csinálni felkiáltással Very Happy). Néha még mostanában is belépek GW1-be, főleg a fesztiválok miatt (szeretem a peteket), vagy csak kicsit farmolni 1-2 kedvenc területemen.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime2013-02-24, 08:12

Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Egyszer volt, hol nem volt... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egyszer volt, hol nem volt...   Egyszer volt, hol nem volt... I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Egyszer volt, hol nem volt...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Guild Wars :: Nosztalgiahullám-
Ugrás: