Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Ranger - hol távolról, hol közelről...

Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-08-26, 20:48

A GW természetben élő, csapdázó íjásza új fegyvereket és harcmódokat kapott, petjével pedig még szorosabb a kapcsolata. Ide jöhetnek a ranger-tapasztalatok.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-08-29, 23:38

A szerelem tegnap született... Az első két estén én csak kerülgettem ezt a játékot, és különösen Nibindar Junior csetlő-botló lépteit (Hogy mozog ez? Frankón ez a futás itt? Mi ez a balta-dolog már? Most komolyan, pallossal?). Tegnap belemenekültem a karaktergenerálásba, csak ne kelljen medium armorban wariként harcolnom. Aztán esett egy íj... Az íjtól tartottam leginkább, mert a youtube videókon nem tetszett, amit a rangerek művelnek az íjakkal: Ős Nibi minden mozdulatán érződött a szakértelem és az erő, ezek meg rángatják, pöckölgetik az íjhúrt. Hanem aztán...

Az első skillnél még hümmögtem (oké, lő egyet), de aztán észrevettem, hogy lövöldözés közben változtatja a testtartását, másként fogja az íjat, ha földön kúszó célpontra lő, megemelkedik, szinte lábujjhegyre áll és úgy céloz. Aztán jött a gyorstüzelés és én kész lettem! Még meg is futtattam vele, lássam, hogy csinálja. Úgy csinálja, hogy futás közben is célra tart. Ha áll a cél, a rohanó Nibindar szépen elfordul derékból és lövi, csaknem eljut a hátrafelé tüzelésig is. Ragyogó!

Youtube-on még mindig béna, de ha az én rangerem csinálja, a világ urának érzem magam farao

Ja..., most meg nyílvessző nincs! Talán a GW3-ban lesz majd húr is, vessző is.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-11-08, 00:23

A gear (nekem ez új kifejezés: az armor és a fegyverzet jellegét-tartalmi elemeit értem alatta) célszerűsége alapján három alaptípus jutott eszembe:

1. Messziről büntető - longbow/axe-horn
- armor: power/precision/critical,
- fegyverbetétek: íjba superior force (+5% sebzés), a többibe a fegyverváltást jutalmazó sigilek
- rúnák: sup. scholar (armornak megfelelő statok)
- smukk: berserker (dungiba knight?)
Marksmanship 30 - Skirmish 25 - Nature M. 15

2. Conditioner - shortbow/sword-torch vagy axe-torch
- armor: power/precision/conditions
- fegyverbetétek: íjba superior corruption, többi mint fent
- rúnák: sup. nightmare vagy sup. Rata Sum (condi + vagy condi és Radiation Field)
- smukk: Rabid vagy Rampager
Marksmanship 25 - Wilderness 30 - Nature - 15

Mindkét felállásban van fizikai és condi sebzés, a hangsúly más.

A Condicioneren belül esetleg érdemes lenne kipróbálni egy olyan buildet, ami a vérzést használja ki a lehető legteljesebb mértékben (halmozódó condi!), mondjuk shortbow/axe-dagger + sharpening stone utilityben és traitben is, megtámogatva sigillel - de ez itt off Smile

3. Supporter - csak elviekben egyelőre: a boonok erejére és hatókörére valamint a spiritekre épül, és biztosítja a mozgékonyságot;

A greatsword helyét nem találom, szólóban van jobb (szerintem minden más), dungiban még úgy sem, hiszen minek közel menni, ha nem muszáj. Viszont a Sunrise megérne egy misét Smile

Fentiek nyilván csak elvi alapvetések, traitek és utility skillek nélkül elég üres így a dolog, de az alapok látszanak, és a gear szempontjából ez a fontos.

Salute
Nibindar

Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-11-28, 07:04

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-11-28, 22:42

én teljesen magamtól szintén a short bow/sword+torch combót alakítottam ki - valahogy ez fekszik a legjobban a solo játékhoz is, illetve a csapatban játszáshoz is

íj berserker, kard és fákja knight (ha arra váltok, akkor olyan közel vannak, hogy meg tudnak ütni Razz)
a sima kalandozásoknál a ruha fullon magic find-re van kimaxolva, csak WvW-ben váltok át power, toughness, vitality settre

a taktika a következő: általában összehúzok 5 ellenfelet, bepattintom a tűzkört, ütöm őket a karddal (mindegyiket sebzi egyszerre) és amikor lemegy a felére az életem, akkor a healing springset benyomom... ha meg is halok, szinte azonnal meghal valamelyik ellenfél, és rögtön magamhoztérek...

a másik fontos dolog a rangernél a pet - nekem két maci tölti be ezt a szerepet, két okból is:
a medvék a legjobb tankok, mivel magas vitality/toughness értékük van, és van olyan támadásuk, amivel gyógyítják magukat.
mind a két petem extra conditiont okoz, ezzel is segítve az áldozat extra leterheltségét Smile

dungeonban lehet olyan petre váltani, ami a csapat többi részét segíti, akár a Moa-k a kiabálásukkal, akár a barnamedve a conditionszedésével, akár a fernhound a gyógyításával...

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-11-28, 23:20

Harkon írta:
Rangereknek némi segítség [angol] http://www.guildwars2guru.com/topic/48734-ranger-guide-index/

Jó, hogy megosztottad ezt! Elég hangsúlyosan jelenik meg a tournament PvP a leírásokban, ami engem annyira nem vonz, de az alap-buildek szempontjából is hasznos dolgokat olvastam. Tisztul..., tisztul... Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-12-17, 22:56

Mokhra írta:
a sima kalandozásoknál a ruha fullon magic find-re van kimaxolva, csak WvW-ben váltok át power, toughness, vitality settre

Dungiban is a MF ruhával?

Más, illetve ugyanaz... Írtam egy hosszút, de felesleges, mert úgyis néhány alapkérdés körül forog a dolog, és ez most már keményen pénzre, karmára megy, fontos lenne valami támpont a sima logikán kívül is Smile Ja, és a hatékonyság lenne a szempont.

1. Full szett vagy vegyes? Tehát minden ugyanarra kihegyezve az utolsó fülbevalóig (pl.PvE: power. precision, critical), vagy itt-ott kis kondi, kis vitality.

2. Kombinált? Pl.: ruha berserker, fegyver valamilyen kondi, smukk toughness-vitality?

3. PvP (illetve WvW, nekem egyelőre csak ez): túlélés vagy úthenger? A kettő között (lásd: kombinált)?

4. Tier3 cultural shortbow, hogyaszongya: power-precision-vitality. Ez 63 000 karma! Van annak értelme egy fegyvernél, hogy nem a critical vagy a condition a harmadik stat? Exotic párja TP-n (harmadik stat critical) 55 gold (juhé!) Very Happy

Salute
Nibindar (confused ranger of ARMY)
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-12-17, 23:11

Dungiban főleg MF ruhával megyek Smile - lehet, hogy majd lvl10+-os fractálnál változtatok rajta Smile - kihegyezett felszerelésnek szerintem csak PvP-n van értelme...

Íj szempontjából szerintem olcsó, és jó megoldás, ha mystic bow-t csinálsz magadnak - az pár goldból megvan, ha nincs meg a 400-as huntsmaned - amúgy meg a legolcsóbb, és a leghatékonyabb, ha gyorsan kimaxolod 400-ra a huntsmant, és gyártasz magadnak ami kell Smile
a cultural weaponért meg ennyi karmát kiadni úgy, hogy még csak nem is exotic, tiszta pazarlás szerintem.

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-12-17, 23:41

Köszi Mokhra! Úgyse látok egy skint sem az íjak között, amiért ölni tudnék, akkor legalább legyen mystic Smile

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2012-12-19, 03:55

Juhé! A nyílvesszők immár 30%-kal gyorsabbak, és a Signet of the Hunt már nem 10-, hanem 25 %-kal növeli a sebességet passzív állapotban. This is the beginning of a beautiful (and neverending) run Smile

Egyéb finomságok az aktuális frissítésben.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-02-12, 23:54

Sziasztok!

Sikerült valami hasonlót összehoznom az alábbi build generátorral, mint amit a játékban használok - ott a páncélok és a kiegészítők adják azokat a bónusokat, amit itt a PvP-s felszereléssel próbáltam imitálni

BUILD

Ez egy faék egyszerűségű build - kb mész és ölsz, de közben hasznos vagy a többiek számára is, nem kell sokat gondolkozni - a signetek használata akkor is hasznos, ha nem használod őket, a használatukkal meg még hatékonyabb lehetsz.
A build lényege, hogy bleeding, poison és burning conditionokat osztok ki, és tartok fent szinte folyamatosan akár több ellenfélen is egyszerre, mindeközben tudok biztosítani némi supportot a csapat többi tagjának, valamint akár megszakítást is a kritikus pillanatokban.

amiket variálni szoktam játék közben:
- fegyvercserék: a kard + fáklya kombinációt balta + kürtre cserélem - ez nagyon hasznos pl a TA futásoknál vagy WvW-n. - Emiatt is hasznos az a trait, ami az offhand fegyverek távolságát növeli, és az újratöltődésüket rövidíti.
- signet of the wild-et ki szoktam cserélni signet of the renewal-ra, ha sok condival kell szembenézni, vagy, ha szükségem van break stun-ra
- Signet of the hunt-ot szoktam "search and rescue"-ra cserélni, hasznos élesztési lehetőség, mert a pet még holtában is folytatja az élesztést, szóval be lehet küldeni az ellenséges vonalak mögé.

kérlek vesézzétek ki, hátha tudok még rajta finomítani

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-02-14, 22:00

Érdekes és logikus - rágom még.

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-02-14, 22:12

közben - mivel minden nap tanul valamit az emberfia - rájöttem, hogy még három hatást tudok ezzel a builddel triggerelni: a rangerem fire armor (aurát) tud szerezni, és healinget tud adni minden körülötte lévő embernek, valamint weaknesst oszt minden körülötte lévő ellenfélnek
ugyanis, ha átugrasz egy fielden, akkor megkapod a fieldhez kapcsolódó aurát.
a rangerem a postolt builddel 3 fieldet tud lerakni: fire a fáklyával, water a gyógyító skillel, és poison a pettel.
miután leraktad a fieldet, a sword második skillel kiugrasz, és azonnal visszaugrasz - hopp, már ki is váltottad az effektet - azon még kísérletezgetek, hogy ha több fieldet is lepakolsz, akkor milyen eredményt hoz a dolog, mert elvileg képes lennél egyszerre gyógyítani minden közelben lévő allyt, valamint, burning és weakness condikat is rárakni az összes körülötted lévő ellenfélre, de a tegnapi tesztelésnél grafikailag nem jelent meg az armor, ha több field is lent volt a földön - azt nem volt időm megnézni, hogy az ellenfelek megkapták-e a condikat, mert túl hamar meghaltak - majd kikísérletezem a PvP gyakorlótéren Smile

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-02-16, 04:46

Update!

rosszul osztottam el a traiteket emlékezetből - tegnap megnéztem, hogy pontosan hogy is vannak elosztva a traitek - íme a valódi:

Mokhra Buildje

így a shortbow is megkapja a maga boostját a gyorsított skill recharge-al

üdv
D
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-04-26, 04:39

Sziasztok!

Úgy érzem, végre sikerült annyira kicsiszolnom a rangerem buildjét, hogy elétek tárhatom: íme a SVÁJCIBICSKA RANGER build
A build elsősorban PvE build, mert critical hit-re épít sok dolgot, és a PvP-ben a critical chance kap egy 0,1-es szorzót, szóval oda más tulajdonságok kellenek.
A builddel újratraitelés nélkül, csak a traitek váltogatásával minden fegyverkombinációt hatékonyan lehet használni, és ehhez még ruhacsere sem szükséges (azt majd PvP-re cserélünk)

A build a power, toughness, vitality, precision értékekre van kidolgozva. Az alapvető indok, amiért nem condition sebzésre gyúrtam rá, az, hogy a ranger nem minden fegyvere okoz conditiont - legalábbis olyat, aminek a kondi sebzés növelése látható eredménnyel járna - emiatt ezeknek a fegyvereknek a használatát nem támogatná a felszerelés (pl. longbow, warhorn). Másrészt a critical hitek segítségével gyorsan, viszonylag magas might-ot tudok felépíteni, ami nagyobb mértékben növeli a kondi sebzés mértékét, mintha közvetlenül kondi sebzésre raktam volna ugyan azokat a pontokat.

A trait elosztásom a következő a fő fegyverkombinációmra (shortbow / kard+warhorn, torch):
Marksmanship: 20 (IV, VIII)
Skirmishing: 10 (II)
Wilderness Survival: 20 (III, VII)
Nature Magic: 20 (VI, V) <– direkt van megcserélve, mert váltogatjuk a másodikat
Beastmastery:0


A felszerelésem a következő:

ruházat:
Full Knight’s armor (toughness, power, precision), superior Rune of the Warriorral. Így a rúnával ellensúlyozom az armor vitality hiányát, miközben tovább növelem a sebzést. Nekem fontos a fegyverek gyors váltogatása, ha valaki nem szokott ezzel élni, akkor a 6. rúnát nyugodtan cserélje ki bármire, ami tetszik neki

kiegészítők:
amulett: ascended soldier (power, toughness, vitality)
gyűrűk és kiegészítők: ascended berzerker + valkyre jewel (power, precision, vitality, crit. damage)
back item: ascended soldier (power, toughness, vitality)

Fegyverzet:
a fegyverek tulajdonságainak és a sigilek kiválasztásánál a legfőbb szempont a fegyverhez kapcsolódó skillek voltak:

fő fegyverem a shortbow: mivel szinte az összes támadása conditiont okoz, így ennél a fegyvernél rámentem a kondi sebzésre is, így esett a választásom a Rampager shortbow-ra (precision, power, condition damage) Én superior sigil of the fire-t használok benne, mert főleg csapatban játszom, így, ha egy tank magára húzza az ellenfelet, nagyon hatásos az AoE sebzés, valamint, mivel minden ellenfelet megsebzek, így a drop is több Wink. A superior sigil of strength is tökéletesen működik, ha valaki egyesével, de annál gyorsabban szeretné leszedni az ellenfeleket.

második fő fegyverem a kard: mivel itt közel kerülünk az ellenfelekhez, egy kis plusz védelem nagyon jól jöhet, emiatt Knight’s sword-ot használok (toughness, power, precision) a sigil meg egy superior sigil of strength – a kard nagyon gyors a ranger kezében, így egy átlagos ellenféllel való küzdelem alatt 5-6 stack of might összejön, ha pedig egyszerre több ellenféllel harcolunk, még több, ami simán meg 2-3x-ozza a sebzést (a kondi sebzést is beleértve)

a kard mellé főként két offhand fegyvert használok:

az egyik kedvencem a fáklya: ez csak kondi sebzést okoz, így egyértelműen rámentem a kondi sebzésre, viszont közelharcnál alkalmazom, így az is fontos volt, hogy vagy toughness-t, vagy vitality-t adjon, így lett Carrion torch (Condition damage, power, vitality) a sigil pedig magától értetődően Superior sigil of smoldering. ezt főként 4-5 ellenfél ellen használom, összehúzom őket, kapnak egy ring of fire-t, miközben a kard mindegyiket sebzi, és ha downed-be is kerülök, nagyon hamar meghal valamelyik az égéstől, tehát azonnal talpon vagyok megint. Ha a ring of fire-ból ki és visszaugrunk a karddal, akkor fire aurát kapunk – ezt érdemes a ring of fire vége felé megcsinálni, hogy ezzel is meghosszabbítsuk az ellenfelek égését.

a másik fegyver, amit kard mellé alkalmazok, az a warhorn: mivel nem okoz kondit, így a lehető legnagyobb sebzésre mentem rá: Berserker’s warhorn (power, precision, critical damage), superior sigil of accuracy, hogy azzal is segítsem a might stack-olást. WvW-ben, dungikban, nagy távolságok gyors megtételéhez alap fegyver, ráadásul a gyorsabb újratöltődés, és nagyobb hatótáv miatt szinte folyamatos a boon fenntartása az egész csapaton.

Dagger: nem nagyon használom, mert ugyan azt tudja, mint a sword önmagában, persze ettől még ott lapul az inventory-ban, várva, hátha egyszer szükség lesz rá: Carrion dagger (Condition damage, power, vitality) ugyan abbol a megfontolásból, mint a torch, miszerint közelharci fegyver, és kondi sebzést okoz minden támadása. Sigil szinte mindegy, jelenleg nálam superior sigil of accuracy van benne.

Axe: no ezt rögtön több módon is alkalmazhatjuk, main hand és offhand. Én általában main handban alkalmazom a warhorn-nal együtt, de megvan az offhandos axe is, pont úgy, mint a dagger, jó lesz ez még valamire felkiáltással.

Main hand axe: mivel okoz kondit, és messzire visz, ugyan azok a szempontok érvényesülnek, mint a shortbow esetében, tehát a Rampager axe-t (precision, power, condition damage) használok, megintcsak might stack-olásra superior sigil of strength-el felszerelve.

offhand axe: nem okoz kondit, tehát Berserker’s axe (power, precision, critical damage), megintcsak superior sigil of accuracy-val felszerelve


Az eddig felsorolt fegyvereket mind hatékonyan lehet használni ugyan azzal a trait elosztással. A longbow és a greatsword már trait változtatást igényel, hogy hatékonyabb legyen:

Marksmanship: 20 (IV, X) <- longbow miatt változtattuk
Skirmishing: 10 (II)
Wilderness Survival: 20 (III, X) <- greatsword miatt változtattuk
Nature Magic: 20 (VI, IX) <- greatsword miatt változtattuk
Beastmastery:0

a fenti elosztással mind a longbow, mind a greatwsord hatékonyan használható, természetesen lehet keverni az eddigi traitezéssel.

a használt fegyverek:

Longbow: nem okoz kondi sebzést, és lassú is, tehát a cél, hogy minden egyes lövés a lehető legtöbbet sebezze önmagában: Berserker’s longbow (power, precision, critical damage), superior sigil of force – az áttraiteléssel, és a sigillel együtt ez 1500-as lőtáv, és +10% damage – WvW-re kellemes várvédő eszköz.

Great sword: nem használom igazán – sokkal lassabb, mint a sword, de nem sokkal nagyobb a sebzése. Most húztak nemrég a skilljein, azóta még nem próbáltam, de a többi fegyverrel együtt ott lapul a tarsolyomban, majd adok neki egy újabb esélyt. Bevallom, nem igazán látom azt a feladatot, amit a ranger egy greatsword-al a kezében el kéne lásson. Így maradt egy Soldier’s greatsword (power, toughness, vitality) egy crest of the soldier –el, ebböl a kombinációból nagy baj nem lehet.

Víz alatti fegyverek:

Speargunt használom elsősorban, és mivel sok kondit okoz, így Rampager speargun-ra (precision, power, condition damage) esett a választás, superior sigil of force vagy superior sigil of strength használatát javaslom hozzá.

a speart én csak menekülésre/gyorsított úszásra használom, így az egy Soldier’s spear (power, toughness, vitality) egy crest of the soldier-el


Skillek:
egy lusta disznó vagyok – nem mindig vagyok rá büszke, de attól még igaz – emiatt signeteket használok – akkor is nagyon hasznosak, ha nem használom őket, ha meg nem felejtek el rányomni a megfelelő pillanatban, akkor meg kifejezetten előnyösek.

Healing skill: Healing spring: sokat gyógyít nagy területen, leszedi a kondikat, ráadásul, ha az ember benne marad, és átlő rajta, akkor regenerationt kap. A csapattársak számára is igen hasznos. Bonusként, ha a sword 2. skill-el ki, és visszaugrunk a körbe, akkor ismét gyógyít egyet rajtunk, és a többieken körülöttünk.

Support skillek:
- signet of the hunt: kellemes állandó speed boost, és ahogy küzdelembe lépsz, a peted egy erősebb ütéssel köszön be, ha nem felejted el aktiválni.
- Signet of Renewal / Signet of the wild: kondileszedés, vagy regenerácio, amennyiben nincsenek kondik – a signet of renewal-t én csak stun esetén aktiválom, a többire pazarlás szerintem.
- Signet of stone: akkor aktiválom, ha már csak pár sec van hátra a pet csere visszatöltődéséből, és különben meghalna a petem még csere előtt.

amennyiben valaki szereti aktívabban használni a support skilleket, akkor a traiteknél át kell állítani a wilderness survival 1. traitjét III-ról VI-ra, és máris lehet cserélni a skilleket
survival skillekre:

Marksmanship: 20 (IV, VIII)
Skirmishing: 10 (II)
Wilderness Survival: 20 (VI, VII)
Nature Magic: 20 (VI, V)
Beastmastery:0

Elite skill: Rampage as one – szerintem az egyik legjobb elite skill az egész játékban, szóval nincs mit indokolni rajta Very Happy


Petek:
én két macit használok, a Murmallow-t, és az Arctodust. A macik messze a legjobb tankok, gyógyítják magukat, magas a HP és a toughness értékük, és jól kiegészítik kondikkal a buildet. Ráadásul, ha a murmellow poison ringjéből is produkálunk egy karddal ki és visszaugrást, akkor az összes közeli ellenfélnek weaknesst okozunk – ezt kombinálhatjuk a másik két körünkkel, a ring of fire, és a healing spring vízkörével is – 1 ugrással 3 effektet válthatunk ki!
Fontos, hogy még azelőtt cseréljünk petet, hogy meghalna, mert akkor 20 sec az újabb csere lehetősége, ha meg azután cserélünk, hogy meghalt, akkor 60 sec – ez a +40 másodperc rengeteget számít, szóval érdemes visszahívni a petet, vagy elsütni a signet of stone-t, ha nagyon haldoklik.


Remélem hasznosnak bizonyul a leírás, használjátok bátran, illetve az észrevételeiteket, kérdéseket is szívesen fogadom, hátha lehet még rajta javítani!

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime2013-04-26, 08:10

Kitűnően megkomponált rendszer! PvE-ben sokáig használtam én is a fenti fegyerkombinációt. A kardnál az ugrásokat szerettem, felbecsülhetetlen az értékük, ha szorul a hurok, de fegyverként vagy gyógyulásra is használhatók. Ez a build bizonyos WvW feladatokra is jó (warhorn-nal), elsősorban kisebb csapatban történő portyára, campelésre, tömeges eseményeknél és ostromnál inkább a két íj. A traitelés a védelemre is tekintettel van, ami fél egészség, az armor felépítése az ékszerekkel és a sigilekkel kiegyensúlyozott hatékonyságot eredményez. A nagykarddal én se nagyon tudok mit kezdeni, bár tegnap éppen azzal darabolt fel WvW-n egy kolléga, amíg két haverja lefogott... Tehát Melandru nyújtsa hosszúra élted Smile

N.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Ranger - hol távolról, hol közelről... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ranger - hol távolról, hol közelről...   Ranger - hol távolról, hol közelről... I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ranger - hol távolról, hol közelről...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Guild Wars 2 :: Kasztok-
Ugrás: