Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Elementalist - derült égből a...

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-08-26, 20:26

Tűz és víz (meg egyebek). Minden, amit az elékről tudunk, vagy jó lenne tudnunk.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-12, 23:00

Üdvözletem!

A gw1-ben nem játszottam az elével, nem jött be egyszerűen. A gw2-ben egyből megfogott és a bétatesztek alatt eldöntöttem, hogy nekem ez lesz az elsődleges karim. Egy hónap után törölni akartam, és el akartam felejteni a kasztot, úgy ahogy van. Az ok egyszerű volt: rá kellett döbbennem, hogy az ele a gw2 „papírkutyája”, egy dungiban simán elsődleges fókuszban van, és nagyon nehézkes a kezelése is. Bevallom egy billentyűzetem ment rá és egy egerem, mire 80-as lett.

Most már tudom, a hiba egyértelműen bennem volt, nem értettem meg, hogyan is kell kezelnem, látnom mire is jó az ele. Az út ahogy mégis „vissza” tudtam szeretni, ezt a nagyszerű kasztot elég göröngyös volt, és nem csak a végső bild volt az ami meghozta a sikert számomra, hanem az a szemlélet amivel egy elementalisával játszó játékosnak rendelkeznie kell. Ez pedig nem más mint, hogy te vagy az egy csapatban aki a „háttérből” irányít.

Ha a mobok együtt állnak pusztítasz, ha elesik egy vagy több társad kihozod őket, hosszan tartó kondíciókkal nem hagyod, hogy a boss visszaszedje életpontjait, míg a csapat visszatér a helyszínre, terület gyógyítás, terület kontroll, te nem eshetsz el („down”) az elével, mert ha más nemis, te meg tudsz menekülni bárhonnan bármikor, és ha te életben maradsz, akkor a csapat is. És mindezt egyetlen fegyverrel. Egyetlen fegyver, ami valóságos arzenál. Szuperfegyver 20 spell-el, 4 felé osztva külön, mégis egészet alkotva. Persze lehet többféle megvalósítással próbálkozni, (full-dps, full-tank) de arra vannak egyértelműbb kasztok (ranger, warrior), szerintem az elementalista a tökéletes háttér irányító kasztja a gw2-nek.

Én főképpen dungeonokra specializáltam a bildemet, ami egész korrekt a normál pve-ben is Sokféle megvalósítást kipróbáltam mielőtt elérkeztem oda ahol vagyok. Sok fórumot elolvastam, tanulmányoztam sok bildet és összeállítást, míg végül megalkottam a sajátomat. A Carrion incription a bildem alapja, ami sok condition damage-t és a vitality-t tartalmaz, ami a túlélést szolgálja, mivel az ele kapja a legkevesebb HP-t szintenként. Fegyvernek a staff-ot használom, de abból többfélét is, alkalmazkodva az adott helyzethez. Trait-ek összhangban a bilddel: Fire(30), Earth(20), water, arcane(10-10). Bossternek az adott mob ellenit, vagy a kondi sebzést boost-oló kristályt használom, sütnek pedig olyat, ami HP-t ad minden másodpercben szintén a túlélést szolgálván ezzel is. Így összességében a kondi sebzésem 1700 körül van és majd 20k HP-val indulok csatába. Utility spellek szinte csak és kizárólag „Cantrip” tipusúak, mivel ezek használatával többféle reg-et is kapok boonként.

Végezetül persze nem adnám semmiért az elét, pedig már kipróbáltam az összes kaszot.

Szívesen olvasnék itt más elével játszó ember leírását is, mivel én úgy érzem eléggé meg nem értett kasztról van szó. Legalábbis több fórumon kissé félreértelmezik és olyan bildek kerülnek napvilágra, hogy azokkal Queensdale-ben sem lehetne életben maradni sokáig.

Üdv: dombi


A hozzászólást Mr Irdatlan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2012-12-13, 06:52-kor.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-13, 00:22

Hú, ez nagyon jó volt! Üdvös lenne egy párbeszéd, valóban, de ha nem jön létre, ez akkor is nagyon hasznos post. Miután mi vagyunk a kísérleti nyulak, nekünk kell megtalálnunk egy-egy kaszt lényegét és variációit. Úgy tűnik, az ele megvan.
Wink

Kérdés: WvW-vel meg PvP-vel kapcsolatban folyton a "tőrös eléket" emlegetik. Mit tud a késes ele, hogy ilyen nagyon tartanak tőle?

Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-13, 22:13

Ez igen, nem szeretnék ilyennel találkozni, ha nem az én oldalamon harcol Smile Bár erős a gyanúm, hogy egy ennyire erős harcmodor könnyen a GW-beli Touch Ranger sorsára juttathatja az alkalmazóját. A Necro Toucher ranger változata (necro másodlagos kaszt blood magic-re és expertise-ra gyúrva, plusz a necróénál erősebb armor és erősebb elemental resistance!) alapból vakította és gyengítette az ellenfeleket, miközben minden egyes sebzésével egyben gyógyította is magát, így gyakorlatilag legyőzhetetlen volt 1v1-ben. Ezért aztán azt, aki ezzel a builddel jelent meg valamelyik PvP variációban, harsányan noobozták... Persze volt is ebben valami, a PvP gyakorlatilag átalakulhatott volna Touch Rangerek párviadalává Smile
Salute
Nibindar
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Saury
Tanítvány
Tanítvány
Saury


Hozzászólások száma : 24
Join date : 2012. Aug. 26.
Tartózkodási hely : Budapest

Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-15, 02:05

Mr Irdatlan írta:
A Carrion incription a bildem alapja, ami sok condition damage-t és a vitality-t tartalmaz, ami a túlélést szolgálja, mivel az ele kapja a legkevesebb HP-t szintenként. Fegyvernek a staff-ot használom, de abból többfélét is, alkalmazkodva az adott helyzethez. Trait-ek összhangban a bilddel: Fire(30), Earth(20), water, arcane(10-10). Bossternek az adott mob ellenit, vagy a kondi sebzést boost-oló kristályt használom, sütnek pedig olyat, ami HP-t ad minden másodpercben szintén a túlélést szolgálván ezzel is. Így összességében a kondi sebzésem 1700 körül van és majd 20k HP-val indulok csatába. Utility spellek szinte csak és kizárólag „Cantrip” tipusúak, mivel ezek használatával többféle reg-et is kapok boonként.


Ez nagyon hasznos volt nekem, köszönöm! Még elég bátortalanul váltogatok fegyverek és elemek között, de ez leginkább azért van mert még nem "építettem" fel az armort sem és a fegyverzetet sem egy koncepció alapján, bár arra én is rájöttem, hogy minden ami a vitality-t növeli, az nekem csak jó lehet. El kell ebbe egy kicsit jobban merülnöm, és valami logikus elképzelés alapján armort és fegyvereket alkalmazni - eddig szimplán örültem, ha esett valami erősebb, mint ami volt és hát sajnos lustaságból nem igazán törődtem az egyéb részletekkel. Na, de ezen változtatni fogok! Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.emlekirat.hu
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-17, 05:30

Hali!

az elmúlt időszakban én is kertesgéltem ezt a buildet - miután egy két késes ele kicsinált egyedül egy 3 főből álló társaságot, engem is beleértve - mindezt tette olyan sebesen, hogy becélozni is alig tudtam, mialatt végzett a két másik társammal (persze azok elég hülyék voltak - berohantak az 5 NPC közé, az ele meg kb 5 sec alatt leszedte őket...)
én pl ezt a linket találtam:
death dealer ele

itt 30/20/20 a trait elosztás, de ez még béta alatti build, gondolom azóta változott kicsit a játék...

mindenesetre az már biztos, hogy miután a mesmerem felhúztam lvl80-ra, az ele következik - sőőőőt - kacérkodom a gondolattal, hogy beelőzzem vele a mesmert Very Happy

csak egy kérdés - ez a build megállja a helyét PvE-ben is, vagy az inkább futok, és miközben üldöznek leszedem az ellent játékstíulst igényel?

illetve még egy kérdés: milyen ruha a legjobb erre a buildre?

köszi
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-17, 06:33

Üdvözletem!

Az első kérdésedre a válasz az, hogy így ebben a formájában nem állja meg a helyét PVE-ben, ez kifejezetten PVP bild, nincsen a túlélést szolgáló rész benne. Persze át lehet alakítani hogy PVE-ben is működjön.

Ebből következne a második kérdésedre a válszom, hogy ehhez a Knight-Valkyre-Berserker insignia triót kell megfelelő arányban bekeverni. Ha lesz egy kis időm itt az ünnepek előtt kiszámolom, hogy milyen arányt kellene megtartani hozzá, hogy életképessé váljon. Alapesetben ugye a ruha Knight, az ékszerek a Valkyre, és a fegyver+rúna+sigil a Berserker insigniát (olyan statokat) kellene, hogy magában foglalja. De azért ezt ki kell számolni rendesen.

A traitek meg szinte eleve elrendeltek 2 késhez, itt melegen ajánlott az Arcane 30 mivel ettől tudsz majd gyors attunement váltásokat véghezvinni, így a maradék 40 pont már nem sok mindenre elég, főleg a túlélést szolgáló statok emeléséhez nem.

Üdv: Dombi
Vissza az elejére Go down
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-17, 07:36

Sziasztok!

GW1-ben volt elém, elég hatékonyan működtettem a missionok, VQ, Z-questek és farmolások során. Itt azonban kicsit más a helyzet, buildeket cserélgetni annyira nem egyszerű és nem is olcsó mutatvány. Azt már látom, hogy jól lehet kombinálni egymással a négyféle skillhalmazt. S amit még látok, az a gyakori elhalálozás. Részemről, természetesen.
Hasznosnak találnék egy rövid tutorial-t, a kezdetektől a 80-as szintig bezárólag. Azaz, ugyanazokat a rúnákat, insigniákat kell belészerkeszteni a felszerelésbe, avagy időközönként másokat? Az adott szintek elérésekor változtassak a build-en, fegyverzeten?

Köszönettel a figyelemért:
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-17, 23:25

köszönöm a válaszokat Dombi!
Tegnap este elkezdtem felhúzni az elémet - és a helyzet, hogy bár még igen szegényes a skilltára, de már a szívemhez nőtt - szóval úgy néz ki, beelőzi a mesmert a kimaxolásban - ráadásul az elém egy asura, míg a mesmer csak egy "másik" ember Razz

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2012-12-18, 03:56

Üdvözletem!
Én sose voltam az a "magic" karakter használó,gw1ben is 1-2 hetet használtam,de itt a gw2ben eldöntöttem,hogy már csak akkor is fogok csinálni egy elementalistot.Nemrég meg alkottam de nagyon elvesztem a skill arzenálok közt és törlésre is került elég hamar ,viszont a fenti dolgokat olvasva vissza tért a lelkesedésem és a kedvem is,hogy újra meg neki vágjak és új ismeretekkel megpróbáljam újból.Köszi a leírásokat! Very Happy

Üdv:Melf
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-01-10, 02:18

találtam egy gyönyörű buildet dual dagger eléhez:

Dual dagger ele video

szerintem ezzel fogok mászkálni, ha végre felnő a karim Smile - dolgozom rajta, és egyre jobban tetszik Smile ráadásul ez a build állítólag endcontnt PvE-ben is megállja a helyét, szóval nem is kell átbuildelni, max a felszerelést változtatni kicsit Smile

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-02-05, 08:20

kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy itt is jól jönne a traitek elosztásának lemethetősége, mint GW1-ben a build kódok - csak az elére van már 3 build, amit váltogatni akarok, a fene sem tudja észben tartani...
A rangerrel nagy szerencsém van, szerintem az egyik legegyszerűbben játszahtó kaszt, ha nem mész rá valami extrém buildre (trapper, spirit supporter) akkor egy megfelelő builddel váltogatás nélkül mindent tudsz játszani...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-02-05, 08:39

Ezzel maximálisan egyetértek. Vagy legalább az Anet olyan lehetőséget adna, hogy a leosztott traitpontokért amiért már fizettél egyszer, azt vissza tudd állítani.


A hozzászólást Mr Irdatlan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2013-06-11, 21:05-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-02-05, 21:47

engem nem az a 2,5 ezüst izgat, amibe a reset kerül - hanem, hogy jelenleg mindenféle fecniken jegyzetelgetem a trait elosztásokat, és az még csak az ele - igazából annyira elveszi a kedvem ez a fajta buildelési macera a kisérletezgetéstől, hogy karinként ráállok egy általános buildre, és kész... - persze ez már inkább a dühöngő topikba való gondolat...

üdv
Mokhra
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-02-06, 20:37

Lehet félreérthető voltam, nem a pénzt kifogásolom. Én úgy oldom meg az "átbildelést", hogy több páncél, fegyver és ékszerszett van nálam. Ez csak amolyan fél megoldás ugyan de ez van. Nyilván nem lehet egy garnitúra váltással dps-ből, support szerepre váltani. Ehhez még kéne trait reload is.
üdv:dombi
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime2013-03-17, 19:32

Hmm Smile

Fractalba, magasabb szinten Tier2 nagyon jól működik.

FIGYELEM!!!! könnyű rászokni, hogy egy ilyen ele van a csapatban.

Harkon
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Elementalist - derült égből a... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Elementalist - derült égből a...   Elementalist - derült égből a... I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Elementalist - derült égből a...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Guild Wars 2 :: Kasztok-
Ugrás: