Private Army of Ascalon Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Üdvözlünk a Private Army of Ascalon guild fórumán!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Kilépések a guildből

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Gladius
Felövezett
Felövezett
Gladius


Hozzászólások száma : 77
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Tartózkodási hely : Szeged

Kilépések a guildből Empty
TémanyitásTárgy: Kilépések a guildből   Kilépések a guildből I_icon_minitime2013-06-13, 03:16

Sziasztok!

Gondolom feltűnt mindenkinek az utóbbi 1 hétben történő kilépések tervszerűsége. Eljött az ideje, hogy erről írjak és megosszam veletek a kilépések mögötti okot. Mivel személy szerint én tisztelem a guild tagjait és érdemesnek látom őket, hogy tudják az igazságot, így álljon itt a történet lényegre törő előadása általam, aki adjutantként figyelt a tűz közelében.

Neveket nem fogok említeni, mivel ez nem személyeskedésről szól, hanem a puszta tények közléséről.

A történet ott kezdődött, hogy mi legyen a Szövetségünkhöz tartozó egyik tag guild sorsa, akik egy szövetségi szabályt (az Ally-t alkotó guildek nem vehetnek fel más tagguildből embereket) megszegtek. Erről hetekig tanakodott az Army vezérkara, míg végül arra a döntésre jutottunk, hogy ha a szabályszegő guild nem ismeri el a vétségét és nem vállalja a többi guild által rá mért büntetést, akkor az Army kilép a Szövetségből. Ezt a döntést szavaztuk meg, mi vezetők. Ezután kettő officerünk azt javasolta, hogy lesz ami lesz alapon utoljára próbáljuk meg egy Ally TS megbeszélésen lerendezni a dolgot. Ebbe mindenki belement, de úgy, hogy már megvolt a vezérkar döntése abban az esetben, ha hiábavalónak bizonyulna ez a megbeszélés.
Június 2.-án megtörtént a TS megbeszélés, ahol a tagguildek vezetői úgy határoztak, hogy a szabályszegő guildet 1 hónapra felfüggeszti a szövetségi szintű döntéshozatal alól.
Másnap a leaderünk, Nibindar megírta a fórumra, hogy milyen döntést hozott az Ally, illetve kérte a guild tisztjeit, hogy több aktivitást mutassanak közös guild programok terén (pl. az Ally-s szabályszegés miatt maradt el az Army szülinapi eventje is). Ezután több akkori officerünk lemondott, majd később kiléptek a guildből.

Röviden erről szól a sztori. Ezzel kapcsolatban nekem csak annyi meglátásom van, hogy a korábbi tisztjeink miért rágtak be a leaderünkre? Végülis nem a Nibindar által felvetett, az Ally-ból való kilépésünk lett a megbeszélés vége (amit minden officer megszavazott), hanem a tagguildekkel megbeszéltük a kialakult helyzetet és elrendeztük a dolgot. Ebben a témában én így nem látok okot sértődésre.
Lehetséges oknak így az maradt, hogy azért léptek ki az Army-ból, mert officer létükre nem akartak a guildprogramokat szervezni. Magyarul: a rangnak, mint hatalomnak örültek, de a hozzá társuló feladathoz lusták voltak. Kérdem én, egy officernek nem az lenne a feladata, hogy olyan programokat csináljon, amik összehozzák a guild tagjait? Vagy netán segíteni a guildtagoknak bármiben, a skill pontoktól a personal storyn át a dungeonokig? Az officeri feladat nem abból áll, hogy heti 1-1,5 óra guild missionnel, pvp-vel letudom a fejadagomat, és a többi időben fraktált és world bossokat farmolok. Lehet, hogy bennem van a hiba, mert azt várom el egy guild tisztjétől, hogy a guildért éljen, segítse az általa is irányított tagokat. Bár ahogy más mmo-kban tapasztaltam, ezzel a hozzáállással nem vagyok egyedül...

Ebből láthatjátok, hogy a leaderünk nem veszett össze senkivel, nem utált ki senkit a guildünkből, minden távozó önszántából ment el. A távozó tagok döntését tudomásul vette, egy rossz szót se szólt rájuk és úgy érezte, hogy nincs joga a tagok távozását korlátozni, mindenki ott játszhat, ahol jól érzi magát.

Mivel most már mindenki tudja, hogy mi történt, mindenki el tudja dönteni, hogy maradni vagy távozni szeretne. Rábeszélni senkit se szeretnék egyik döntésre se, mivel látok mindenkiben annyi önállóságot, hogy dönteni tud egy ilyen horderejű kérdésben.
Továbbá ezúton kérem azon tagjainkat, akik a távozás mellett döntöttek addig tegyék meg, amíg az új guild nem lesz Ally tag, mert utána életbe lép a szabály és nem lehet majd ide visszajönni.

Üdv: Gladius
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Kilépések a guildből Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kilépések a guildből   Kilépések a guildből I_icon_minitime2013-06-13, 03:47

Köszönjük Gladius!

Gondolom, minden érintettnek megvan a saját verziója. Örülök, hogy vannak, akik nem tágítanak az ARMY-tól!

Én is maradok. Smile

Nibindar Tholion
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Elder
Tanítvány
Tanítvány
Elder


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Aug. 28.
Age : 57
Tartózkodási hely : A Föld

Kilépések a guildből Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kilépések a guildből   Kilépések a guildből I_icon_minitime2013-06-22, 23:42

Sziasztok!
Meglepődtem a sorozatos kilépéseken és a mai napig érthetetlen is előttem. Azok a társak, akikkel sok dungeont és területet "csupaszítottunk" le anno, azok eltűntek. Nem jó érzés.....
Az eddig olvasottakból és Nibi leveléből azt hámoztam ki, hogy egy félreértés okozta a kiválásokat. Talán nem is kellett volna mindenkinek menni, csak 1-2 főnek.....
Én itt maradok, mert az ARMY tagja vagyok, s ezen nem változtathat semmi. Még az sem, ha egyedül kell maradnom az idők végezetéig, member, officer, leader, recruit, vagy bármilyen más kitalált státuszban.
Üdv:
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 648
Join date : 2012. Aug. 23.
Tartózkodási hely : Budapest

Kilépések a guildből Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kilépések a guildből   Kilépések a guildből I_icon_minitime2013-06-23, 00:45

Valahogy így, Elder. És nem leszel egyedül.

N.
Vissza az elejére Go down
http://nibindar.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Kilépések a guildből Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kilépések a guildből   Kilépések a guildből I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kilépések a guildből
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Private Army of Ascalon Fórum :: Fórum hírek :: Közlemények-
Ugrás: